۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش
  • شناسه : 10648
  • 19 فروردین 1396 - 12:32
  • 108 بازدید
  • ارسال توسط :
سلسله نشست‌ اخلاقی: دین دستور زندگی است

سلسله نشست‌ اخلاقی: دین دستور زندگی است

سلسله نشست‌ اخلاقی، با توجه به سوره مبارکه حجرات  با حضور فرهیخته ارجمند حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رجائی پور ، در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات  مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد برگزار شد. حجت الاسلام رجایی پور تشریح کرد: ایمان برترو فراتر از علم است. حساب ایمان از علم […]

سلسله نشست‌ اخلاقی، با توجه به سوره مبارکه حجرات  با حضور فرهیخته ارجمند حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رجائی پور ، در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات  مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام رجایی پور تشریح کرد: ایمان برترو فراتر از علم است. حساب ایمان از علم جداست زیرا ایمان از مقوله محبت است  و چنانکه حساب ولایت از حساب رئیس و حاکم و سلطان جداست و همانگونه که حساب خمس و زکات از مالیات جداست.

وی توضیح داد: انسان مؤمن به بسیاری از چیزها علم دارد ولی به آنها عشق نمی ورزد لکن آنجا که پای خدا، اعتقاد و ایمان در کار است، به آن عشق می ورزد و این عشق و ایمان هدیه الهی است که در درون انسان قرار داده شده است. بنابراین کفار در حقیقت با کفر و لجاجت فطرت خود را تغییر دادند.

حجت الاسلام رجایی¬پور درباره اصلاح بین مؤمنان با توجه به آیه نهم سوره مبارکه حجرات تصریح کرد:  باید آماده بود تا در صورت بروز برخوردهایی بین مؤمنان ضمن خاموش کردن آتش فتنه حق مظلوم پایمال نشود و چنان با ظلم برخورد شود که تجاوز تکرار نگردد. آنچه می تواند صلح و عدالت را در جامعه حاکم سازد و از هرکونه خطا و نقص به دور باشد، قوانین الهی است که توسط پیامبران به بشر عرضه شده است.

وی در ادامه افزود: قوانین الهی، قوانینی است که خالق انسان بر پایه علم و حکمت و لطف بی نهایت وضع کرده و آورنده آن اولین عامل به آن است. مسلمانان در برابر یکدیگر مسئولند و بی تفاوتی در برابر درگیری ها پذیرفته نیست.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*