۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10721
  • 18 اردیبهشت 1396 - 8:18
  • 126 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه مهارت‌های زندگی و مزاج شناسی با حضور حجت الاسلام  و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

کارگاه مهارت‌های زندگی و مزاج شناسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

،مشاور کارشناس خانواده استاد حوزه و دانشگاه  و نویسنده در جمع طلاب و دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار  شد. حجت الاسلام داوودی نژاد درباره خصوصیات مزاج  افراد صفراوی توضیح داد: صفراویها کسانی هستند که لاغر و کشیده و گودی سیاه زیر چشم دارند.گاهی عاشق و […]

،مشاور کارشناس خانواده استاد حوزه و دانشگاه  و نویسنده در جمع طلاب و دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار  شد.

حجت الاسلام داوودی نژاد درباره خصوصیات مزاج  افراد صفراوی توضیح داد: صفراویها کسانی هستند که لاغر و کشیده و گودی سیاه زیر چشم دارند.گاهی عاشق و گاهی فارقند و استعداد خشونت دارند و زود آشتی می¬کنندو روابط اجتماعیشان گاهی بالا و گاهی ضعیف است.

وی در ادامه درباره تقویت حافظه گفت :غصه خوردن زیاد و راه رفتن بین دو مرد نامحرم و غذای مانده و فراموش کردن خدا حافظه را ضعیف می کند، و خوردن زنجبیل و کدو سبز و گل میخک و..باعث تقویت حافظه می شود . نماز شب و دائم¬الوضو بودن و قرائت قرآن و مسواک زدن از دیگر عوامل تقویت حافظه است.

حجت الاسلام داوودنژاد درمورد تغییر زندگی بیان کرد: اوضاع و احوال زندگی شما زمانی تغییر می کند که برای تغییر آن اقدام کنید.و تصمیم جدی برای اینکه یک کاری را انجام بدهیم یا ندهیم.خودتان را بپذیرید زیرا در مقام خلیفه الهی هستید و خودتان را دست کم نگیرید.خودتان را عوض کنید تا زندگی خود به خود عوض شود و تفکرتان را مثبت کنید. فکر شما خوشبختی و بدبختی شما را تنظیم می کند.

وی گفت: از تلقین مثبت استفاده کنید. صفات بد ما مثل خار است هرچه بزرگتر شود از بین رفتنش سخت می شود.طلا در صندوق محافظت می شود و آهن در کنار خیابان زنگ می زند.

وی در پایان  اشاره¬ای به حدیثی از امام علی(علیه¬السلام) کرد و بیان داشت:مراقب افکارت باش که گفتارت می شود.و مراقب گفتارت باش که رفتارت می¬شود. مراقب رفتارت باش که عادت می¬شود و مراقب عادتت باش که شخصیتت می¬شود و مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می¬شود

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*