۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10737
  • 24 خرداد 1396 - 13:35
  • 226 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه آموزشی تغذیه و سلامت جسم در ماه مبارک رمضان

کارگاه آموزشی تغذیه و سلامت جسم در ماه مبارک رمضان

کارگاه آموزشی تغذیه و سلامت جسم در ماه مبارک رمضان  (یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱) با حضور حجت الاسلام  و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد، مشاور-کارشناس خانواده- استاد حوزه و دانشگاه  و نویسنده در جمع خانواده طلاب و عموم بانوان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار می شود. گزیده […]

کارگاه آموزشی تغذیه و سلامت جسم در ماه مبارک رمضان  (یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱) با حضور حجت الاسلام  و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد، مشاور-کارشناس خانواده- استاد حوزه و دانشگاه  و نویسنده در جمع خانواده طلاب و عموم بانوان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار می شود.

گزیده ای از مطالب کارگاه  آموزشی تغذیه و سلامت جسم:

حجت الاسلام والمسلمین درباره مزاج نکاتی را برشمرد توضیح داد:مزاج‌هاطیف هستند، یعنی ممکن است مزاج دو نفر گرم باشد، ولی مزاج یکی از دیگری گرم‌ترباشد.در واقع هیچ دو نفری مزاجشان کاملا مشابه نیست ولی ممکن است نزدیک به هم باشد.مزاج مانند ژنتیک است یعنی هنگام تشکیل نطفه و جنین، مزاج مشخص می‌شودو مزاج پدرو مادر روی مزاج جنین مؤثر است. این را مزاجِ اصلی یا ذاتی گویند که انسان با آن به دنیا می‌آید. مزاج خوب و بد نداریم. همه مزاج ها مادامی که در محدوده طبیعی خود (که در زمان خلقت فرد، مشخص شده است)باشند و علامت آن، درست کار کردن همه اعضا و عملکردهای بدنی و روانی است، خوب و طبیعی بوده واصطلاحا در حالت اعتدالی خود قرار دارند.

داودی نژاد در ادامه تأثیر استشمام بوهای مختلف بر رفتارهای انسان را تشریح کرد: دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که استشمام بوهای مختلف روی نحوه رفتارهای انسان تأثیر مستقیم دارد. استشمام بوی نان: باعث می‌شود شما مهربان‌تر شوید. در واقع بوی نان انسان را نرم‌تر می‌کند! استشمام بوی نعناع: ه‌خصوص برای ورزشکاران باعث ایجاد انگیزه و علاوه بر این، باعث بهبود خُلق و خوی افراد می‌شود! استشمام دانه‌های قهوه :استرس را به حداقل میرساند و شادمانی بیشتری را به سمت شما جذب میکند! استشمام بوی پرتقال و لیمو: باعث افزایش انرژی و به دنبال آن شادی و نشاط میشود!

وی افزود:هر شخصی با هر مزاجی دارای شرایط اعتدالی خود بوده که باید در طول عمر خود، با رعایت سبک زندگی خاص خود، این حالت اعتدالی (سلامتی) را حتی المقدور حفظ نماید. چون مزاج افراد با هم متفاوت است، لاجرم سبک زندگی ایشان نیز متفاوت خواهد بود که این، اساس و جان طب سنتی است در حفظ سلامتی و درمان بیماری ها.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*