۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10744
  • 29 مرداد 1396 - 9:49
  • 83 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست سیاسی با موضوع جایگاه ولایت

نشست سیاسی با موضوع جایگاه ولایت

نام و نام خانوادگی استاد : حجت الاسلام والمسلمین  حاج آقای اربابی زمان: چهارشنبه ۲۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰ نشست سیاسی با موضوع جایگاه ولایت در جمع  طلاب دروه تثبیتی، اساتید و عموم بانوان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. گزیده ای از سخنرانی: حجت الاسلام اربابی درباره […]

نام و نام خانوادگی استاد : حجت الاسلام والمسلمین  حاج آقای اربابی

زمان: چهارشنبه ۲۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

نشست سیاسی با موضوع جایگاه ولایت در جمع  طلاب دروه تثبیتی، اساتید و عموم بانوان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.

گزیده ای از سخنرانی:

حجت الاسلام اربابی درباره نامه اعمال انسان در آخرت توضیح داد: قرآن می فرماید هرشخصی نامه عملی دارد نامه عمل فردی و نامه عمل مشترک انسان ها. نامه فردی مربوط به اعمال فردی انسان است. و عمل مشترک بر اساس ولایت و پشتیبانی از ولایت و امام بر حق است که به رهبری هر امت امام گویند. خداوند می فرمایند هر امتی را با امامانشان حاضر می کنیم و هر امتی که رهبری به حق دارند اهل یمین هستند و ستمی به هیچ کس نمی شود.

عمل مبتنی بر ایمان باید باشد و خداوند متعال در قیامت یک پرونده جمعی هم برای افراد قائل است وقتی یک امت را با امامشان حاضر می کنند مساوی نیست کسانی که امام بر حق دارند  با کسانی که امام جاهل دارند.

حجت الاسلام اربابی بیان کرد: انحراف از خط نداشته باشید که هرگونه انحراف در زمره گمراهان قرار داده می شوید. راه علی بن ابی طالب صراط مستقیم خداست و در غیر آن صراط مستقیمی وجود ندارد و راه های ئیگر بیراهه است. هر جایی که از هواهای نفسانی پیروی می شود و سپس احکامی بدعت گذاری می شود از صراط مستقیم خارج می شود و مخالف با کتاب خدا می شود و سپس انحراف ایجاد می شود.

در عرصه سیاسی هم اینگونه است. خیلی از سیاستمداران که در پیروزی انقلاب تلاش کردند و شعارشان این بود که به پیروی از امام خمینی حکومت غرب باطل شود و حکومت اسلامی برپا شود بعد از پیروزی انقلاب منحرف شدند. انتظار می رفت که خون شهدا  را زیر پا له نکنند و از شهدا پیروی کنند و هدایتگری  رهبرخود که جز برای خدا کاری نمی کرد را می شنیدند و به بیراهه نمی رفتند. انحراف میوه و نتیجه تلخی می دهد مانند واقعه عاشورا.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*