۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10748
  • 29 مرداد 1396 - 9:58
  • 138 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه اخلاق عمومی با حضور استاد گرامی آقای خسروی

جلسه اخلاق عمومی با حضور استاد گرامی آقای خسروی

نام و نام خانوادگی استاد :حاج آقای خسروی زمان : دوشنبه ۲ مرداد ساعت  ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰ زمان :سه شنبه  ۱۰ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰ زمان دوشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰   زمان: چهارشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰ نشست اخلاقی با حضور  حاج آقا خسروی استاد حوزه و دانشگاه  در […]

نام و نام خانوادگی استاد :حاج آقای خسروی

زمان : دوشنبه ۲ مرداد ساعت  ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

زمان :سه شنبه  ۱۰ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

زمان دوشنبه ۱۷ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰  

زمان: چهارشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

نشست اخلاقی با حضور  حاج آقا خسروی استاد حوزه و دانشگاه  در جمع  طلاب تثبیتی و اساتید درسالن اجتماعات  مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.

گزیده ای از مطالب جلسه ۱۷مرداد:

موضوع: آفریدن انسان توسط خداوند برای عبودیت

حاج آقا خسروی درباره گناه توضیح داد: علما با استفاده از قرآن و روایات گناهان را به دو دسته تقسیم کردند: کبیره و صغیره . خداوند در قرآن کریم می فرماید: اگر از گناهان کبیره چشم پوشی کنید و آنها را انجام ندهید از گناهان صغیره شما چشم پوشی می کنیم. خداوند آتش جهنم را بر گناهان کبیره واجب کرده است. وقتی درخت ایمانتان به بار می نشیند مواظب باشید که شیطان شروع به سنگ اندازی می کند.

استاد خسروی بیان کرد: ما به دنبال چیزی می گشتیم که همیشه با ما بوده است انسان ها همدیگر را برای خودشان می خواهند . دوست تو آن کسی است که تو را برای خودت می خواهد و دشمن تو آن کسی است که تو را برای خودش می خواهد. هیچ کس دل تو را آرام نمی کند مگر این که دلشان با خدا آرام گیرد. عاقل ها از خوب و بد درس می گیرند اما غافلان حتی از عاقل هم درس نمی گیرند.

وی در ادامه معانی واژه گناه را برشمرد و افزود: ظن یکی از معانی گناه است به معنای دنباله دار یعنی این عملی که انجام می دهی دنباله دارد هر عمل خلافی یک پیامد دارد و پیامد آن مجازاتی است که انسان در آخرت و یا دنیا می شود.معصیت به معنای واژه سرپیچی و خروج از فرمان خداست و بیانگر این است که از بندگی خداوند بیرون رفته است. زیرا هرچقدر از خدا دور شویم به شیطان نزدیک می شویم  و بالاعکس .کار قبیح و ناپسند موجب اندوه می شود که به آن سیئه گویند در مقابل حسنه قرار میگیرد یعنی خوشبختی و و سعادتمندی.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*