۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبریک » فرهنگی
  • شناسه : 10753
  • 29 مرداد 1396 - 10:35
  • 92 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست اخلاقی، سیاسی با موضوع تقوا و پاکدامنی زن

نشست اخلاقی، سیاسی با موضوع تقوا و پاکدامنی زن

نام و نام خانوادگی استاد: حجت الاسلام والمسلمین  حاج آقای حکمتی پور   زمان: چهارشنبه۲۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰    نشست اخلاقی، سیاسی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حکمتی پور در جمع طلاب دوره تثبیتی و اساتید در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حجت الاسلام  و المسلمین حکمتی پور […]

نام و نام خانوادگی استاد: حجت الاسلام والمسلمین  حاج آقای حکمتی پور  

زمان: چهارشنبه۲۱ مرداد ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

 

 نشست اخلاقی، سیاسی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حکمتی پور در جمع طلاب دوره تثبیتی و اساتید در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.

حجت الاسلام  و المسلمین حکمتی پور در خصوص ویژگی های مشترک  زن و مرد توضیح داد: درباره فراگیری علم زن و مرد هر دو باید علم یاد بگیرند این وجه مشترکی بین زن و مرد است. در بحث لغزش و گمراهی فرقی بین زن و مرد نمی کند همان چیزی که باعث لغزش مرد می شود باعث لغزش زن هم می شود، زن نیز باید مواظب باشد وارد چاه لغزش نشود. در بحث اخلاقی است که بانوان باید مراقب باشند زیرا زمینه لغزش زن بیشتر از مرد است.

وی تشریح کرد: آنچه که خدا از یک زن می خواهد تحصیلات و علم نیست، تقوا و پاکدامنی است. مادر حضرت مریم فرزندش را نذر کرد که این فرزند و ذریه اش را به تو می سپارم و نذر از همان زمان مرسوم بوده است. زن باید اهل نذر باشد اهل گذشت و ایثار باشد زیرا از دامن زن مرد به معراج می رود.بخاطر کار مادر حضرت مریم و روحیه گذشت و ایثار ایشان خداوند رزق و روزی غیر حساب می دهد و غذای حضرت مریم بهشتی بود.

  حجت الاسلام  و المسلمین حکمتی پور تأکید کرد: اطاعت پذیری به سواد بستگی ندارد به تزکیه بستگی دارد خیلی ها علم دارند ولی عقل ندارند.مادر حضرت موسی سواد نداشت ولی زن مومنه ای بود که نسبت به دستورات الهی سر تسلیم فرو می آورد.  زنان باید قدر خود را بدانند و قدر ارزش وجودی خود را بدانند اهل تقوا باشند زیرا خداوند روحیه زن را روحیه متعالی قرار داده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*