۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » کارگاه ها
  • شناسه : 10796
  • 12 شهریور 1396 - 11:16
  • 116 بازدید
  • ارسال توسط :
گزارش  کارگاه فقه عملی(ویژه اساتید و پژوهشگران مبلّغ)

گزارش کارگاه فقه عملی(ویژه اساتید و پژوهشگران مبلّغ)

جلسه در تاریخ۱۵/۰۵/۹۶ الی ۱۲/۰۶/۹۶ به مدت دوازده ساعت با حضور استاد گرامی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قانع در جمع اساتید و پژوهشگران مبلغ برگزار گردید. با توجه به گسترش روز افزون مسائل و مشکلات فردی و اجتماعی، ضرورت پاسخگویی حوزه ها از جمله مبلغان دینی به مسائل  اقتضا می کند تا علم […]

جلسه در تاریخ۱۵/۰۵/۹۶ الی ۱۲/۰۶/۹۶ به مدت دوازده ساعت با حضور استاد گرامی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قانع در جمع اساتید و پژوهشگران مبلغ برگزار گردید.

با توجه به گسترش روز افزون مسائل و مشکلات فردی و اجتماعی، ضرورت پاسخگویی حوزه ها از جمله مبلغان دینی به مسائل  اقتضا می کند تا علم فقه در عین رعایت روش اجتهادی مطلوب، متناسب با گسترش مسائل، توسعه یابد در این راستا با همکاری اساتید، کارگاه فقه عملی در جمع اساتید و مبلغان پژوهشگر برگزار گردید.

از جمله مباحث مطرح شده احکام تجهیز میت، نماز مسافر، ربا، مباحث نسب (محرم و نامحرم)، عقد و ایقاع، همچنین احکام خمس و طهارت نیز از دیگر سر فصل های ارائه شده در کارگاه آموزشی ویژه طلاب و اساتید مبلغ  بود.

در ادامه از جمله اهداف دیگر برگزاری کارگاه اهتمام به آشنایی مبلغین با احکام و به کارگیری آن در حوزه های اسلامی، آشنایی با متون اصلی فقهی، پاسخگویی به پرسش های نوین فقهی، زمینه سازی برای تربیت متخصصان(محقق و مدرس) در مباحث فقهی اصولی متناسب با شرایط و نیازهای جامعه امروز بوده است.

ضرورت برگزاری این کارگاه، نیز با توجه به نوع نیاز مخاطب می‌باشد که غالباً در پاسخگویی به سؤالات و شبهات وارده قابل اهمیت است.

با توجه به پیشنهادات شرکت کنندگان کیفیت برگزاری کارگاه و ارائه مباحث از سوی استاد عالی اعلام گردیده و متقاضی برگزاری ادامه کارگاه بودند.

قابل ذکر است کلیه جلسات ضبط و در قالب جزوه تهیه وتنظیم گردیده و در اختیار علاقمندان، محققان و مبلغین جهت بهره برداری ارائه می گردد.

در خاتمه برای کلیه شرکت کنندگان که مستمر در جلسات حضور داشته اند گواهی نامه صادر می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*