۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » کارگاه ها
  • شناسه : 10799
  • 05 مرداد 1396 - 11:45
  • 70 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه روش تحقیق(ویژه اساتید)

کارگاه روش تحقیق(ویژه اساتید)

جلسه در تاریخ۳۱/۰۴/۹۶ الی ۰۴/۰۵/۹۶ به مدت شش ساعت با حضور استاد گرامی سرکار خانم سمیه حسین پور در جمع اساتید برگزار گردید. از آن‌جا که در برنامه‌های آموزشی قسمتی از دروس به تحقیق و پژوهش اختصاص می‌باید. به گونه‌ای که در هر ترم بعضی از دروس مانند: تفسیر، اخلاق، کلام، احکام و … نیازمند […]

جلسه در تاریخ۳۱/۰۴/۹۶ الی ۰۴/۰۵/۹۶ به مدت شش ساعت با حضور استاد گرامی سرکار خانم سمیه حسین پور در جمع اساتید برگزار گردید.
از آن‌جا که در برنامه‌های آموزشی قسمتی از دروس به تحقیق و پژوهش اختصاص می‌باید. به گونه‌ای که در هر ترم بعضی از دروس مانند: تفسیر، اخلاق، کلام، احکام و … نیازمند انجام کار پژوهشی و تحقیقی از جانب طلبه می‌باشد. در این کارگاه که با هدف ارتقای مهارت‌های پژوهشی و نرم افزاری برخی اساتید صورت گرفت. زمینه‌ای جهت ایجاد انگیزه در طلاب جدید الورد و نوقلم می‌باشد تا در مسیر تحقیق و پژوهش گام بردارند و در آتی شاهد ارائه آثار علمی متقن بیشتری باشیم.
از این رو در کارگاه پژوهشی تابستانه ویژه اساتید به مباحثی از قبیل انتخاب موضوع، منبع شناسی و آشنایی با نرم‌افزار جامع االتفاسیر نور پرداخته شد.
ضرورت برگزاری این کارگاه، با توجه به نوع نیاز مخاطب می‌باشد که غالباً در انتخاب موضوع با دغدغه مواجه است و اساتید متخصص در هر زمینه بهتر می‌توانند خلاء‌های پژوهشی را تشخیص داده و نسبت به آن راهنمایی داشته باشند و مجهز بودن استاد به اطلاعات پژوهشی در آن زمینه، سبب پیشرفت آثار علمی، ایجاد انگیزه، پرهیز از اتلاف وقت و … می‌شود.
از جهتی آشنایی با انواع منابع دیجیتالی به ویژه انواع نرم افزارها، کتابخانه‎ها و منابع الکترونیک برای اساتید متخصص در زمینه‌های گوناگون مورد نیاز می‌باشد تا به همان اندازه در ارائه آثار علمی از جانب طلاب با موفقیت گام بردارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*