۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آموزشی » خبریک
  • شناسه : 10810
  • 30 شهریور 1396 - 10:00
  • 195 بازدید
  • ارسال توسط :
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۶

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۶

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رجایی خراسانی مدیر مرکز فقهی ائمه اطهار و مدرس حوزه در جمع اساتید و کادر و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حجت الاسلام رجایی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید تشریح کرد: بالاترین نعمتی که […]

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رجایی خراسانی مدیر مرکز فقهی ائمه اطهار و مدرس حوزه در جمع اساتید و کادر و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
حجت الاسلام رجایی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید تشریح کرد: بالاترین نعمتی که خداوند به بندگانش ارزانی کرده نعمت خلقت است و بعد از آن نعمت علم است. خداوند به انسان چیزی آموخته و انسان با عقل و فهم آن را دریافت کرده همانطور که بدترین فقرها، فقر علم و نادانی است و خداوند در قرآن علم را نور و جهل را ظلمت می داند و می فرماید: هل یستوی الذین یعلمون و الذین لایعلمون آیا جاهل و عالم یکسان است.
وی در ادامه توضیح داد: به دست آوردن علم رنج و زحمت داردو هرچه انسان برای کسب دانش تلاش کند ارزشش همان مقدار است. ارزش انسان به گردنبند و جواهر نیست چرا که گردنبند را بر گردن حیوان هم می اندازند بنابراین علم و شعور و ادب و معرفت، اینها ارزشند. خداوند وقتی کسی را دوست دارد دین را به او می شناساند و فهم دین را به او عطا می کند.
حجت الاسلام رجایی اظهار داشت: باید راه و هدفتان مشخص باشد و بخاطر حرف مردم از انتخاب راه درستتان پشیمان نشوید و برنگردید. حرف مردم اساس ندارد زیرا مردم همیشه حرف می زنند اما شما راهی را که انتخاب کردید آنرا باید در پیش بگیرید زیرا شما طالب علم هستید و درصدد کمالید.بهترین لذت ها در درس خواندن و خودسازی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*