۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10931
  • 04 آبان 1396 - 9:51
  • 89 بازدید
  • ارسال توسط :
سلسله جلسات جریان شناسی سیاسی

سلسله جلسات جریان شناسی سیاسی

زمان: سه شنبه ها ساعت ۱۲ الی ۱۳ (۱۵ جلسه)   شروع جلسه: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ سلسله جلسات جریان شناسی سیاسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای نوایی معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان در جمع اساتید و طلاب درسالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حجت الاسلام […]

زمان: سه شنبه ها ساعت ۱۲ الی ۱۳ (۱۵ جلسه)   شروع جلسه: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲

سلسله جلسات جریان شناسی سیاسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای نوایی معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان در جمع اساتید و طلاب درسالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین نوایی ابتدا سیاست را تبیین کرد: سیاست به معنای اداره کردن، مدیریت کردن، تنظیم امور و رهبری کردن وو ببه معنای ارشاد و هدایت است و در زبان لاتین پولیتیک گفته می شود. سیاست در مفهوم اصطلاحی پر از تضاد و التهاب و کشمش است علم دستیابی به قدرت و نفوذ در جامعه می باشد. حضرت امام (ره) در باب سیاست فرمودند: سیاست هدایت جامعه به سوی معنویات که مخصوص انبیا و پیامبران است.
وی توضیح داد: سیاست در حقیقت نگاهش به سه مؤلفه است حکومت و قدرت و اداره جامعه.در سیاست شیطانی مدل سیاست ها دستیابی به هدف است و به هر وسیله ای چه کشتن انسان و یا هر وسیله دیگری است. سیاست انسانی بشر را در برگرفته و امروز در دنیا وجود ندارد به علت اینکه همه انسان ها در زیر سلطه هستند.
حجت الاسلام و المسلمین در خصوص جریان‌شناسی اظهار داشت: به رویکرد شناختی در جریان‌های فکری و عقیدتی و سیاسی که دارای نقش و اثر در حوزه سیاست هستند پس جریان شناسی تابع این است که ما دو مشخصه را خوب بدانیم: یکی شناختن جهان بینی و ایدئولو‍ژی و دیگری هدف گزاری و قصد چیست.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*