۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبریک » فرهنگی
  • شناسه : 10943
  • 15 آبان 1396 - 12:54
  • 81 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری

جلسه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری

زمان: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری ریاست محترم مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان درجمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان داشت: اربعین […]

زمان: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶

حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری ریاست محترم مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان درجمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها)
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان داشت: اربعین تجدید خاطرات کربلاست و ثمره توانمندیهای حضرت زینب (سلام الله علیها) و دیگر اسرا ست و اربعین نمایش قدرت شیعه است.
مدیریت محترم مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان تشریح کرد: انسان ها در دوران نوجوانی دنبال لهو و لعب و دوران جوانی دنبال زینت هستند و زینت خود را به رخ دیگران می کشند و بعد دنبال فخرفروشی و تفاخر هستند.و این زندگانی در خور انسان نیست و زندگانی پوچی است که خدای متعال انسان را مجبور نمی کند. همه می توانند از عمر خود خوب بهره برداری کنند همانطور که میلیاردها دانه شن در کف دریا قرار دارد، اما از میان میلیاردها دانه شن تعداد محدودی در دل صدف قرار می گیرند و تبدیل به مروارید می شوند. این مثل ما انسانهاست که میلیون ها انسان بیهوده زندگانی را به لهو و لعب و تفاخر مانند شن های زیر دریا می کنند. اما خداوند متعال هدایت می کند بندگانی را که در مسیر دیگری قرار می گیرند و زندگانی آنها جنبه خدایی معنا پیدا می کند.
وی در ادامه توضیح داد: میلیون ها انسان صحرا ی خشک و لم یزرع اند و هیچ عبادت و علمی در آن ها نمی‌روید ولی بعضی از انسانها خود را رشد می دهند و مانند درختی می شوند که دیگران از ثمره آن استفاده کنند.بنابراین انسان می تواند باغدار وجود خود باشند و خدای متعال راه و زمینه را برای ما فراهم نموده است و فقط منتظر مقداری اراده و همت ماست.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری در پایان به طلاب توصیه کرد: در مسائل معنوی، اخلاقی و عبادی به بالادست خود نگاه کنید همانطور که ائمه اطهار این کار را می کردند و در مسائل مادی به زیر دست خود نگاه کنید اگر می خواهید زندگانیتان همراه با موفقیت باشد، باید راه دین و قرآن و فرهنگ علوی و فاطمی را پیش بگیرید نگاهتان نگاه عالمانه باشدو به مردم هم یاد بدهید و نور علم آرام آرام به دیگران هم منتقل کنید و مخاطب خود را جوانان قرار دهید زیرا فطرت پاکی دارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*