۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 10952
  • 24 آبان 1396 - 10:33
  • 71 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری کارگاه‌ فقه عملی برای مبلغین زائرین پیاده

زمان برگزاری: دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶ به همت مسئول فرهنگی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) ، کارگاه‌ فقه عملی برای مبلغین زائرین پیاده در این مدرسه برگزار می‌شود. این کارگاه با حضور حاجیه خانم فاطمه لاکی استاد حوزه و پاسخگو احکام شرعی حرم مطهر رضوی در جمع اساتید و طلاب مبلغ […]

زمان برگزاری: دوشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۶

به همت مسئول فرهنگی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) ، کارگاه‌ فقه عملی برای مبلغین زائرین پیاده در این مدرسه برگزار می‌شود.
این کارگاه با حضور حاجیه خانم فاطمه لاکی استاد حوزه و پاسخگو احکام شرعی حرم مطهر رضوی در جمع اساتید و طلاب مبلغ در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
فاطمه لاکی درباره احکام مبتلی به زائرین پیاده توضیح داد: یکی از مسائلی که برای زائرین ممکن است سوال پیش آید احکام بانوان، و نماز مسافر و همچنین جبیره و غسل جبیره است، غسل جبیره مانند وضوی جبیره است یعنی کسی که وظیفه او غسل است اگر در بعضی از اعضای غسل زخم یا شکستگی باشد باید به کیفیت وضوی جبیره غسل جبیره کند.
وی سپس آداب زیارت را تشریح کرد: دیدار با هر فردی آداب ویژه‌ای دارد هر چه آن فرد، بزرگ‌تر و شریف‌تر باشد، مسلماً برای دیدارش اهمیت زیادتری قائلیم و آداب بیشتری را رعایت می‌نماییم . امامان معصوم ما علیهم السلام که حجت‌های الهی بر روی زمین هستند، پس از رسول اکرم صلی الله علیه و آله بزرگترین و والاترین مقام و شخصیت عالم هستی به شمار می روند . لذا زیارت و دیدار هر یک از ایشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آداب مخصوصی دارد که زائر هوشیار و بیدار دل همواره در رعایت هر چه بیشتر و بهتر آنها می‌کوشد از جمله این موارد: طهارت و وضو بودن ودر صورت امکان غسل زیارت کردن .پوشیدن جامه ‌های پاکیزه و نو، خوشبو نمودن خود ( درغیر زیارت امام حسین علیه السلام) ترک کلام بیهوده و لغو و پرهیز از مخاصمه و مجادله با دیگران .کوتاه برداشتن قدم‌ها و با خضوع و خشوع راه رفتن .گفتن تکبیر و تحمید و تسبیح و صلوات و لعن دشمنان .خواندن اذن دخول هنگام ورود به حرم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*