۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11051
  • 04 دی 1396 - 12:51
  • 243 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه مهارت همسرداری با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

کارگاه مهارت همسرداری با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

زمان: یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶- از اذان مغرب تا ساعت ۱۸:۳۰ با همسر به از آن باش؛ که با خلق جهانی کارگاه مهارت همسرداری با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد ،مشاور-کارشناس خانواده- استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده در جمع طلاب و همسرانشان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار […]

زمان: یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶- از اذان مغرب تا ساعت ۱۸:۳۰

با همسر به از آن باش؛ که با خلق جهانی
کارگاه مهارت همسرداری با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد ،مشاور-کارشناس خانواده- استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده در جمع طلاب و همسرانشان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) برگزار شد.
حجت الاسلام داوودی نژاد بیان کرد: یکی از عوامل مهم طلاق، ضعف زوجین در زمینه مهارت‌‏های همسرداری، روابط زناشویی، حل تعارضات و مدیریت زندگی خانوادگی و نیز فقدان و یا ضعف در زمینه اصول و اهداف زندگی مشترک و خانوادگی است.آیا زوجین خواسته‌های یکسانی دارند؟ معمولا داشتن عقاید و خواسته‌های یکسان نخستین عامل ایجاد جذابیت است. به همین دلیل است که برخی افراد، کسی را درست مثل خود انتخاب می‌کنند و هر چه یک رابطه فراتر می‌رود این امکان برای طرفین فراهم می‌شود تا متوجه شوند که آیا با هم همدرد هستند، احساسات یکسانی دارند، هر دو با هم با شنیدن یک لطیفه می‌خندند و…
وی توضیح داد: وقتی ما با همسر خود در مورد آرزوها و آرمانهای خود صحبت می‌کنیم یعنی اینکه خواسته قلبی خود را بر زبان می‌آوریم، اگر تاییدی شنیدیم یا خواسته‌های ما با خواسته‌های او تطابق داشت، رابطه، شیرینی خاصی پیدا می‌کند، هدفها مشخص و میسر و معین می‌شود. البته باید بدانید که هر چه سن انسان بالاتر می‌‌رود، عاقلتر می‌شود و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کند، بنابراین آرزوها و خواسته‌هایش نیز تغییر می‌کند. گاهی اوقات این تغییرات باعث می‌شود تا احساس کنیم نقاط مشترک کمتری با طرف مقابل خود داریم و آن‌طور که تاکنون فکر می‌کردیم او را نشناخته‌ایم اما این دلیل نمی‌شود تا نتوانید آینده بهتری در کنار او داشته باشید.
وی در ادامه تصریح کرد: چیزی که در این میان باید به آن توجه داشت صحبت کردن در مورد آمال و آرزوها و عقاید شخصی با طرف مقابل است، زیرا وقتی زوجین در مورد نیازها و علاقه‌هایشان با هم صحبت می‌کنند، متوجه می‌شوند که هر کدام از زندگی چه می‌خواهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*