۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11120
  • 15 بهمن 1396 - 8:58
  • 134 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست اخلاقی با موضوع الگو سازی از حضرت زهرا (سلام الله علیها)

نشست اخلاقی با موضوع الگو سازی از حضرت زهرا (سلام الله علیها)

زمان: شنبه و یکشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن) ساعت: ۷:۲۰ نشست اخلاقی با سخنرانی سرکار خانم محجوبه اسدپور استاد حوزه در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. اسدپور با قائل شدن تفکیک بین جنبه های مختلف زندگی دختر پیامبر (صلی الله علیه و آله) […]

زمان: شنبه و یکشنبه (۱۴ و ۱۵ بهمن) ساعت: ۷:۲۰

نشست اخلاقی با سخنرانی سرکار خانم محجوبه اسدپور استاد حوزه در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
اسدپور با قائل شدن تفکیک بین جنبه های مختلف زندگی دختر پیامبر (صلی الله علیه و آله) معتقد است که در بحث استفاده از زندگی حضرت به عنوان الگوی زنان امروز، باید تفکیک در نظر بگیریم که اگر این تفکیک ایجاد شود، الگوپذیری از زندگی فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در هر زمانی ممکن می شود.
وی تشریح کرد: گذشت زمان عامل مهمی در تاثیرپذیری از یک الگو است. در جهانی که هر روز نو به نو می شود، گذر زمان سبب می شود بعضی فکر کنند به دلیل تغییر شرایط زندگی، حتی از الگوی ۱۰۰ سال پیش هم نمی توانیم استفاده کنیم و بعد این سوال را مطرح کنند که چطور می شود به ۱۴۰۰ سال پیش برگردیم و زندگی فردی را که در آن تاریخ زیسته است الگوی زندگی امروزمان قرار دهیم؟ این سوال منطقا به ذهن می رسد و دلیلش این است که ما بین شئونات مختلف زندگی حضرت تفکیک قائل نشده ایم.
اسدپور اظهار داشت: یک سری شاخص ها و ارزش های ذاتی در زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) وجود دارد که اگر از مسائل سطحی تفکیک شوند، متوجه می شویم در چه جهتی باید از زندگی ایشان درس بگیریم. به عنوان مثال یک ارزش ذاتی نهفته در زندگی حضرت وجود دارد به نام ساده زیستی که هیچ وقت مشمول زمان نمی شود. همه افراد با توجه به شرایط مادی و طبقه اجتماعی خود، تعریفی از سادگی دارند و حتی اگر از طبقه مرفه هستند می دانند سادگی در این طبقه با چه الگویی از مصرف تعریف می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*