۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11147
  • 18 بهمن 1396 - 8:51
  • 144 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست سیاسی با موضوع:بصیرت افزایی از دیدگاه مقام معظم رهبری

نشست سیاسی با موضوع:بصیرت افزایی از دیدگاه مقام معظم رهبری

زمان: سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ نشست سیاسی اساتید و کادر با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد. نادرنیا اظهار کرد: اخلاق پیوسته و همراه با انسان هاست و باید انسان ها با زبان فطرت با یکدیگر صحبت کتتد. اساتید […]

زمان: سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

نشست سیاسی اساتید و کادر با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد.
نادرنیا اظهار کرد: اخلاق پیوسته و همراه با انسان هاست و باید انسان ها با زبان فطرت با یکدیگر صحبت کتتد. اساتید درباره جریان روز بها طلاب سخن بگویید زیراکه دین ما سیاست ماست و سیاست ما دین ماست مطلقأ روی فطرت کار نکنید یا مطلقأ روی سیاست کار کنید ممزوج صحبت کنید.تبادل فکر کنید و حوزه ها را به سمت صحبت تفکر ببریم. و مثل قرآن غیر مستقیم صحبت کنید. حوزه علمیه ما یکدست باید باشد. سیاست را در کنار دروس قرار دهید.
نادرنیا درباره فرمایش مقام معظم رهبری (مد ظله الله العالی) درمورد نفوذ را بیان و توضیح داد: مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران فرمودند امروز نفوذ دشمن یکی از تهدیدهای بزرگ برای این کشور است. دشمن درحال فتنه انگیزی و ما در پی بصیرت افزایی باید باشیم. ما در بطن انقلابیم و فردا خانواده شهدا ما را مؤاخذه می کنند.حواسمان باید به مسأله نفوذ باشد. چون ترفند دشمن است و به کرّات به حوزه ها وارد می شوند و هدفشان براندازی نظام است. در فتنه ۸۸بالاترین آمار نفوذ دشمن را داشتیم.کسانی که در عکس مقام معظم رهبری را پاره کردند کسانی بودند که تحت نفوذ قرار گرفتند.
وی بصیرت افزایی از دیدگاه مقام معظم رهبری را تبیین کرد: وظیفه روشنفکران و علمای دین است که که مردم را آگاه نگه دارند یکى دیگر از مسائل مهم، حفظ پشتیبانى‌هاى مردمى است؛ نباید از مردم منقطع شوند. مردم توقعاتى دارند، نیازهائى دارند. قدرت حقیقى هم در اختیار مردم است. آنجائى که مردم اجتماع میکنند، آنجائى که مردم همدل می‌شوند، آنجائى که یک مردمِ همدل و هم‌جهتى پشت سر مسئولان و رهبران کشور مى‌ایستند، آنجا جائى است که آمریکا و بزرگتر از آمریکا هم هیچ غلطى نمی‌توانند بکنند. مردم را باید حفظ کرد، باید نگه داشت؛ و این از عهده‌ى شماها برمى‌آید؛ از عهده‌ى روشنفکران، نویسندگان، شاعران، علماى دین. از همه مؤثرتر، علماى دین هستند که وظیفه‌ى سنگینى بر عهده دارند؛ براى مردم تبیین کنند، روشن کنند که چه می‌خواهند، تبیین کنند که در کجاى این راه قرار دارند، تبیین کنند که موانع چیست، دشمن کیست؛ مردم را آگاه و بابصیرت نگه دارند، آن وقت هیچ صدمه‌اى نمی‌تواند وارد شود.
شایان ذکر است این جلسه با پذیرایی ناهار از اساتید و کادر مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) به پایان رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*