۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11182
  • 25 بهمن 1396 - 9:26
  • 105 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه روانشناسی با موضوع مهارت های زندگی

کارگاه روانشناسی با موضوع مهارت های زندگی

کارگاه روانشناسی با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. لیدا نادرنیا مهارت های زندگی را توضیح داد: تعامل با خدا، تعامل با خود، تعامل با همسر و تعامل فرزندان . چهارتعاملی است که از مهارت‌های فردی انسان به […]

کارگاه روانشناسی با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
لیدا نادرنیا مهارت های زندگی را توضیح داد: تعامل با خدا، تعامل با خود، تعامل با همسر و تعامل فرزندان . چهارتعاملی است که از مهارت‌های فردی انسان به شمار می رود. یکی از چیزهایی که در تعاملات مهم است تعامل با خداست و برای اینکه خود را بشناسیم ابتدا باید خدا را بشناسیم و عوامل کم شدن تعامل با خدا را دریابیم.
وی تشریح کرد: سعی کنیم آرامش را برگردانیم که با ذکر درمانی و زیادگویی ذکر می توانیم آرامش را برگردانیم. ایمان ها ضعیف شده، ایمان را باید برگردانیم راهکار ایمان باور است، باید خدا را باور کنیم.
نادرنیا در ادامه افزود: نکته اساسی در همه امور آن است که باید اعمالی که انسان انجام می دهد، به طور مداوم باشد تا اثر معنوی آن ظاهر گردد وگرنه با چند بار معلوم نیست، آن نورانیت مورد نظر در انسان پدید آید در این مسیری که آدمی طی می کند هرگز نباید افراط و زیاده روی کند، بخصوص در مراحل آغاز کار باید به تدریج پیش رفت و اعتدال را حفظ کرد و خود را زیاد خسته نکرد. ما باید سعی نماییم کیفیت اعمال را بالا ببریم، نه کمیت آن ها را و یقین بدانیم که اگر به طور اعتدال و مداوم به اعمال خود ادامه بدهیم به تدریج نورانیت قلب در ما پدید خواهد آمد و به هدف خود خواهیم رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*