۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11184
  • 30 بهمن 1396 - 11:06
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
سخنرانی سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم

سخنرانی سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم

سخنرانی سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حسینی سخنران سپاه پاسداران و استاد مؤسسه قرآنی تسنیم در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان […]

سخنرانی سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حسینی سخنران سپاه پاسداران و استاد مؤسسه قرآنی تسنیم در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان داشت: حضرت زهرا مرضیه الگوی کاملی برای همه زنان هستند. در زمینه حجاب ایشان کاملترین حجاب را داشتند و جلباب می پوشیدند. جلباب نوعی پوشش سراسری بوده که روی لباس ها می‏پوشیده‏اند. شاید چیزی شبیه چادر امروز یا پیراهن بلند عربی. حضرت آن پوشش سراسری را هم طوری بر سر افکندند که محیط بر تمام بدن ایشان بود
وی درباره سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) توضیح داد: وقتی حضرت زهرا (سلام الله علیها) وارد مسجد می‏شود در آنجا پرده‏ای نصب می‏شود. مُلاَءهٌ به معنای إزار یا پرده است. یعنی بین ایشان و آن مردها که از مهاجرین و انصار و گرداگرد ابی‏بکر بوده‏اند پرده‏ای آویخته می‏شود حتی در برخی نسخه‏ها آمده است مُلاَءهٌ قِبطّیهٌ یعنی حتی جنس پرده را که مصری بوده است مشخص کرده‏اند. به هر حال نکته مهم در این بخش آن است که همین که حضرت وارد می‏شود دستور می‏دهند که پرده‏ای بین ایشان و دیگران بیاویزند. البته از کلمه فَجَلَست که در خطبه آمده استفاده می‏شود که قبل از این که حضرت بنشینند پرده را سریع می‏آویزند. یعنی همین که خبردار می‏شوند دختر پیغمبر(صلی الله علیه و آله) در راه مسجد است یا به محض ورود ایشان محیط را آماده می‏کنند و این پرده را نصب می‏کنند و این خود باز از اموری است برای حفظ حضرت از نگاه مردان و احترامی بوده که به صورت سنّت درآمده است و امروزه نیز در مجالس مذهبی رعایت می‏شود.
حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: دختران کوچک خود را با حجاب فاطمی و حیا آشنا کنید. امام زمان (عج) فرمودند زن با تقوا زنی است که زیبایی اش را فقط داخل منزل برای شوهرش بجا آورد. حیا ده جزء دارد که نه جزء آن مخصوص بانوان است. اگر در خانواده ای حیا باشد از خطرات در امان هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*