۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11217
  • 16 اسفند 1396 - 9:46
  • 152 بازدید
  • ارسال توسط :

نشست سیاسی با حضور خانم نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه

نشست سیاسی با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد. نادرنیا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بسیاری از فرمایشات خود به بصیرت اشاره کرده اند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که مشکل اساسی جامعه اسلامی، […]

نشست سیاسی با حضور لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد.
نادرنیا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بسیاری از فرمایشات خود به بصیرت اشاره کرده اند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که مشکل اساسی جامعه اسلامی، نبود بصیرت است. بنابراین آگاهی و آموزش زنان در حوزه بصیرت از اهمیت زیادی برخوردار است. شاید نخستین مسئله ای که به ذهن افراد می رسد این است که بصیرت تنها در حوزه سیاست معنا پیدا می کند. اما بصیرت در حوزه های مختلف از جمله اجتماعی، فرهنگی و امثال اینها وجود دارد. در مسائل فرهنگی و اجتماعی، موضوع جمعیت در چند سال اخیر یکی از معضلات مهم است زیرا با کاهش جمعیت مواجه هستیم. کاهش جمعیت به جهات زیادی می تواند آسیب و تهدید به ویژه از نظر امنیتی داشته باشد.
وی اظهار داشت: یک پژوهشکده در آمریکا در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد اگر بتوانیم روی دختران در ایران تاثیر گذار باشیم، می توانیم پنج نسل را تغییر دهیم اما اگر بخواهیم بر پسران اثرگذار باشیم، تنها یک نسل را تغییر داده ایم. این نشان می دهد، غربی ها به این اهمیت رسیده اند که زنان و دختران در جامعه ایران از نظر فکری و ایجاد بصیرت، تاثیرگذار هستند.
نادرنیا با بیان اینکه دشمن در چند سال گذشته جنگ نرم بزرگی را علیه ایران آغاز کرده است، یکی از تفاوت های جنگ نرم با جنگ سرد را داشتن بصیرت دانست و گفت:در جنگ سردی که باعث فروپاشی شوروی شد، از طریق تحت تاثیر قرار دادن افکار و باورهای مردم شوروی این مهم انجام شد. این روند در کشورهای دیگر نیز رخ می دهد و فروپاشی را در افکار و ساختارهای سیاسی کشورها داریم که تنها راه مقابله با آنها داشتن بصیرت است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*