۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11422
  • 02 مهر 1397 - 10:52
  • 111 بازدید
  • ارسال توسط :

سلسله مباحث شرح زیارت عاشورا با موضوع زیبائی های نهضت حسینی

سلسله مباحث شرح زیارت عاشورا با موضوع زیبائیهای نهضت حسینی با حضور سیده محجوبه اسدپور استاد حوزه در جمع طلاب و اساتید وجمعی از بانوان عزادار حسینی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد برگزار شد. سیده محجوبه اسدپور گفت: برخی از زیبایی ها فقط از دید یک مؤمن زیباست. مثل کمک […]

سلسله مباحث شرح زیارت عاشورا با موضوع زیبائیهای نهضت حسینی با حضور سیده محجوبه اسدپور استاد حوزه در جمع طلاب و اساتید وجمعی از بانوان عزادار حسینی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد برگزار شد.

سیده محجوبه اسدپور گفت: برخی از زیبایی ها فقط از دید یک مؤمن زیباست. مثل کمک به اسیران جنگی و مداوای مجروحان. بی تردید یکی از رموز ماندگاری نهضت حسینی، زیبایی هایی است که آن را جاودانه کرده است اگر چه که به دید و نظر ما نا زیبایی هایی هم داشته اما ،امام حسین (علیه السلام)و اهل بیت بزرگوار،درس عاشورا را درس زندگی، زیبایی و انسان سازی معرفی می کنند.

اسدپورتصریح کرد: عاشورا تبلور انتخاب و ایمان است.حرکت و قیام امام حسین (ع) حرکتی انتحاری و احساسی نبود بلکه حرکتی بزرگ و منشأ آن تعقل و تفکر بود،که برای پاسداشت از کرامت انسان و حفظ رسالت نبوی صورت گرفت مطالعه ی چگونگی پیوستن اصحاب به سیدالشهدا نشان دهنده ی این است که آن حضرت نه افراد را کورکورانه با خود همراه کرده و نه مجبورشان کرد بلکه یکایک آنها را از حوادث فردا آگاه ساخت تا هیچ کس به سبب جهل و خجالت مجبور به ماندن نشود.

اسدپور با بیان فرمایشی از رهبر درباره عنصر منطق و عقل در نهضت حسینی سخنان خود را به پایان رساند و گفت:عاشورا یک حادثه تاریخی صرف نبود،عاشورا یک فرهنگ، یک جریان مستمر و یک سرمشق دائمی برای امت اسلام بود.حضرت ابا عبدالله با این حرکت که در زمان خود دارای توجیه عقلانی و منطقی کاملأ روشنی بود ،یک سرمشق را برای امت اسلامی نوشت و گذاشت . این سر مشق فقط شهید شدن هم نیست،یک چیز مرکب و پیچیده و بسیار عمیق است. امام حسین علیه السلام می خواستند قلبها را فتح کند ،حتی در روز تاسوعا در صحرای کربلا روی بلندی رفت و با لشکر دشمن سخن گفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*