۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبریک » فرهنگی
  • شناسه : 11454
  • 06 آبان 1397 - 11:57
  • 99 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حائری (ریاست محترم  مرکز خدمات)

جلسه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حائری (ریاست محترم مرکز خدمات)

زمان: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷        ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰ حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری ریاست محترم مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان درجمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله […]

زمان: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷        ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰:۳۰

حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حائری ریاست محترم مرکز خدمات حوزه های علمیه خراسان درجمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها)
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان داشت: اربعین تجدید خاطرات کربلاست و ثمره توانمندیهای حضرت زینب (سلام الله علیها) و دیگر اسرا ست و اربعین نمایش قدرت شیعه است.
وی در ادامه توضیح داد: دو شخصیت پررنگ در حماسه عاشورا حضرت زینب (سلام الله علیها) و امام سجاد (علیه السلام) بودند. حضرت زینب (سلام الله علیها)، مقام رفیعی داشتند که هیچکس درک شناخت این بانو بافضیلت را ندارد؛ ایشان تاریخ را عوض کردند. امام حسین (علیه السلام) با خون خویش و حضرت زینب(سلام الله علیها)، با نگه داشتن خون، اسلام را زنده نگه داشتند و حضرت زینب (سلام الله علیها)، در برابر عبیدالله فرمودند: ما رأیت الا جمیلا من در کربلا چیزی جز زیبایی ندیدم.
مدیریت محترم مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خراسان تشریح کرد: انسان ها در دوران نوجوانی دنبال لهو و لعب و دوران جوانی دنبال زینت هستند و زینت خود را به رخ دیگران می کشند و بعد دنبال فخرفروشی و تفاخر هستند.و این زندگانی در خور انسان نیست و زندگانی پوچی است که خدای متعال انسان را مجبور نمی کند. همه می توانند از عمر خود خوب بهره برداری کنند همانطور که میلیاردها دانه شن در کف دریا قرار دارد، اما از میان میلیاردها دانه شن تعداد محدودی در دل صدف قرار می گیرند و تبدیل به مروارید می شوند. این مثل ما انسانهاست که میلیون ها انسان بیهوده زندگانی را به لهو و لعب و تفاخر مانند شن های زیر دریا می کنند. اما خداوند متعال هدایت می کند بندگانی را که در مسیر دیگری قرار می گیرند و زندگانی آنها جنبه خدایی معنا پیدا می کند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری در پایان به طلاب توصیه کرد: در مسائل معنوی، اخلاقی و عبادی به بالادست خود نگاه کنید همانطور که ائمه اطهار این کار را می کردند و در مسائل مادی به زیر دست خود نگاه کنید اگر می خواهید زندگانیتان همراه با موفقیت باشد، باید راه دین و قرآن و فرهنگ علوی و فاطمی را پیش بگیرید نگاهتان نگاه عالمانه باشدو به مردم هم یاد بدهید و نور علم آرام آرام به دیگران هم منتقل کنید و مخاطب خود را جوانان قرار دهید زیرا فطرت پاکی دارند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*