۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11475
  • 14 آبان 1397 - 10:06
  • 101 بازدید
  • ارسال توسط :

نشست سیاسی با حضور خانم نادرنیا به مناسبت روز ۱۳ آبان

زمان: ۱۳ آبان ۹۷ نشست سیاسی با حضور خانم  لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد. خانم نادرنیا وقایع اتفاق افتاده در تاریخ ۱۳ آبان سال های مختلف را تشریح کرد: روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری […]

زمان: ۱۳ آبان ۹۷
نشست سیاسی با حضور خانم  لیدا نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) برگزار شد.
خانم نادرنیا وقایع اتفاق افتاده در تاریخ ۱۳ آبان سال های مختلف را تشریح کرد: روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است. تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.
وی در ادامه بصیرت افزایی برای طلاب را تأکید و بیان داشت: بصیرت افزایی برای طلاب ضروری است. به فرموده مقام معظم رهبری دشمن در پی فتنه اندازی است و ما باید بصیرت افزایی داشته باشیم و با تحلیل درست مسائل دشمن شناسی، زمان شناسی، همیشه چند گام جلوتر ازحوادث باشیم .
نادرنیا در ادامه افزود:علت ضرورت تحلیل پیچیدگی حوادث و چند بعدی بودن آن است.زیرا اگر تحلیل سیاسی درست داشته باشیم، ابهام ها زدوده می شود و مسائل سیاسی شفاف و روشن می گردد .
وی گفت:امام خمینی(ره) فرمودند: اسلام در خطر است .بنابراین شکاف بین شیعه و سنی یکی از اهداف دشمن است. اگر حقیقت را بهتر بشناسیم، می توانیم موضع گیری درستی داشته باشیم و راه خود را مشخص کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*