۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11492
  • 12 آذر 1397 - 11:59
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :
همایش یادبود مبلغه نستوه بانوی فرزانه مرحومه مغفوره فاطمه زندی

همایش یادبود مبلغه نستوه بانوی فرزانه مرحومه مغفوره فاطمه زندی

زمان: ۴شنبه ۷ آذر ۹۷ ساعت : ۹:۳۰ به مناسبت سی امین سالگرد مبلغه نستوه بانوی فرزانه مرحومه فاطمه زندی همایشی با حضور مسئولان مرکز مدیریت خراسان رضوی، مدیران مدارس علمیه مشهد، اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) مشهد برگزار شد. مراسم با ذکر آیات آسمانی قرآن […]

زمان: ۴شنبه ۷ آذر ۹۷ ساعت : ۹:۳۰

به مناسبت سی امین سالگرد مبلغه نستوه بانوی فرزانه مرحومه فاطمه زندی همایشی با حضور مسئولان مرکز مدیریت خراسان رضوی، مدیران مدارس علمیه مشهد، اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) مشهد برگزار شد.
مراسم با ذکر آیات آسمانی قرآن کریم آغاز شد و سپس مدیریت مدرسه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) حاجیه خانم فاطمه زندی خواهر مرحومه زندی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان از فضائل اخلاقی و هدف مرحومه از تأسیس مدرسه علمیه سخن گفت.این مراسم با سخنرانی حاجیه خانم سکینه نیک مدیریت مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) و یکی از شاگردان مرحومه زندی ادامه یافت.
حاجیه خانم نیک اظهار داشت: مرحومه زندی هیچ¬کاری را به خاطر تظاهر و ریا انجام نمی‌دادند. وقتی شخصی در ازای زحمت ایشان هدیه¬ای آورده بود ایشان نپذیرفتند و فرمودند: قصد قربت از بین می‌رود، به آیات و روایاتی که خوانده بودند عمل می¬کردند. در خدمت¬رسانی به بندگان خدا زمان و مکان نمی¬شناختند. هروقت به کمک ایشان نیاز بود، مضایقه نمی¬کردند. اگر از دست خودشان کمکی برنمی‌آمد به سراغ کسانی می¬رفتند که توان کمک داشتند.
وی توضیح داد: در ارتباط با مردم و شاگردان، به همۀ ابعاد یک حیات خوب و سالم توجه داشتند و زندگی را منحصر در کسب علم و عبادت نمی‌دانستند. از احوال همسایه‌ها و مشکلات‌شان مطلع بودند.
مدیریت مدرسه علمیه حضرت خدیجه (سلام الله علیها) اظهار داشت: بسیار منضبط و منظم بودند. جذبه و جبروت خاصی داشتند. با این حال مردم و علی‌الخصوص شاگردان، ایشان را بسیار دوست داشتند و امر و نهی¬شان را با جان ودل پذیرا بودند. بسیار تمیز و مرتب بودند و معتقد بودند خانم‌ها باید ظاهر پاکیزه و مرتب خود را همواره حفظ کنند.
همایش با نمایش کلیپ مستند و توزیع بروشور مروری بر زندگی مبلغه نستوه مرحومه زندی و پذیرایی و صرف ناهار ادامه یافت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*