۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش
  • شناسه : 11515
  • 03 دی 1397 - 11:32
  • 94 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست علمی پژوهشی با موضوع آسیب‌های فضای مجازی به مناسبت هفته پژوهش

نشست علمی پژوهشی با موضوع آسیب‌های فضای مجازی به مناسبت هفته پژوهش

زمان: یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ به مناسبت هفته پژوهش نشست علمی پژوهشی با حضور خانم زهرا تجریشی استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. خانم تجریشی بیان داشت: ارتباط از طریق فضای مجازی در سال‌های اخیر جایگاه قابل توجهی در […]

زمان: یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷

به مناسبت هفته پژوهش نشست علمی پژوهشی با حضور خانم زهرا تجریشی استاد حوزه و دانشگاه در جمع اساتید و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
خانم تجریشی بیان داشت: ارتباط از طریق فضای مجازی در سال‌های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان جامعه ما پیدا کرده است. شبکه‌های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی انسان تأثیر گذاشته است و همچنین استفاده از فضای مجازی پیامدهایی را به دنبال دارد مانند: تغییر سبک زندگی، شکستن مرز باورها و ارزش‌ها، استحاله فرهنگی و زدودن حیا.
وی راهکارهای آسیبهای فضای مجازی را عنوان و اظهار کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای کودکان جهت آگاهی دادن به جوانان در مورد مزایا و معایب آن و تشویق کردن آنها به فعالیتهای اجتماعی و گذرندان اوقات بیشتر با فرزندان در فضای بیرون از خانه که خلأ عاطفی آنها جبران شود و جایگزین کردن کتاب و روزنامه و مجلات به جای فرهنگ سایبری از راه‌های مقابله با آسیب‌های فضای مجازی است.
وی با اشاره به اثر گذاری رسانه ها در سبک زندگی افراد گفت: هر رسانه ای سبک زندگی خاصی را با خود همراه داشته است. رادیو باعث شد تا حس شنوایی ما توسعه یابد، تلویزیون حس بینایی را گسترش داد و امروز فضای مجازی باعث فردگرایی و تقویت قوه تخیل و تضعیف رویکرد واقع گرایانه نسبت به جهان اطرافمان شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*