۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11620
  • 19 فروردین 1398 - 10:01
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد

زمان: یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸ نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد ،مشاور-کارشناس خانواده و استاد حوزه و دانشگاه در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزارشد. حجت الاسلام و المسلمین داوودی ن‍‍‍ژاد بیان کرد: مقام انسان مقام خلیفه الهی است. بنده […]

زمان: یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸

نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام و المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد ،مشاور-کارشناس خانواده و استاد حوزه و دانشگاه در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزارشد.
حجت الاسلام و المسلمین داوودی ن‍‍‍ژاد بیان کرد: مقام انسان مقام خلیفه الهی است. بنده خدا باشید و نوچه نباشید.تقوی پیشه کنیم که تقوا مرگ را به تعویق می اندازد و مرگ های حاشیه ای را عقب می اندازد.
وی سه قانون موفقیت را برشمرد و گفت:

۱- قدرت تفکر و تعقل

۲- قدرت تصمیم گیری

۳- قدرت تغییر سه قانون موفقیت هستند و انگیزه برای تصمیم مهم است. همه ما در زندگی قابل تغییر هستیم و می توانیم عوض بشویم، تغییر را باید از همین الان و تغییر را از خودمان شروع کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین داوودی ن‍‍‍ژاد تصریح کرد: اگر ما به اندازه کافی عمیق نگاه کرده و به خود اجازه دهیم تا با دیدگاهی متفاوت هر چیزی را مشاهده کنیم، این تفاوت‌ها را درک خواهیم کرد. آگاهی به توانایی ذهن در بررسی و درک اعمالی که انجام می‌دهد گفته می‌شود. با آگاهی می‌توانیم شیوه‌ یادگیری، یادآوردن و فکر کردن را بررسی کنیم. دانش اینکه ما چگونه اطلاعات را پردازش می‌کنیم به ما فرصتی می‌دهد تا شیوه پردازش آن را تغییر دهیم.
وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین تصمیماتی که می توانید بگیرید تا خوشبختی و موفقیت در زندگی خود را در آینده تضمین کنید، این است که از موهبت های زندگی استفاده کنید. حقیقت این است که شما می توانید به هرچیزی که می خواهید دست پیدا کنید. در صورتی که به درستی ۴موارد را تعیین کنید:
۱-دقیقا تعیین کنید هدفتان چیست؟

۲- برای رسیدن به هدفتان دست به اعمال بزرگ بزنید.

۳- در این راه عوامل موثر و غیر موثر را مشخص کنید.

۴- هر قدری که لازم است انعطاف پذیر باشید تا بتوانید با استفاده از آنچه زندگی در طول راه در اختیارتان قرار می دهد، به هدفتان دست پیدا کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*