۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11631
  • 02 اردیبهشت 1398 - 12:37
  • 132 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری جشن میلاد منجی عالم بشریت

برگزاری جشن میلاد منجی عالم بشریت

زمان: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ جشن میلاد منجی عالم بشریت امام عصر ( عج الله تعالی فرجه) با سخنرانی حاجیه خانم زندی مدیریت مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با حضور طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا برگزار شد. حاجیه خانم زندی درباره دعا برای فرج امام زمان […]

زمان: دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸
جشن میلاد منجی عالم بشریت امام عصر ( عج الله تعالی فرجه) با سخنرانی حاجیه خانم زندی مدیریت مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) با حضور طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا برگزار شد.
حاجیه خانم زندی درباره دعا برای فرج امام زمان (عج) و رهایی ما از مشکلاتتوضیح داد: طبیعی است ما انسان ها دارای مشکلات فراوان هستیم. وقتی فردی می‌خواهد به زیارت برود، وقتی کسی حال خوشی دارد، وقتی مجلسی را آماده و با حال می بینیم به آن ها می گوییم التماس دعا. چرا؟ این یعنی احساس نیاز و گرفتاری ما که نتوانسته ایم مشکل خود را حل کنیم و از فرد می خواهیم که به نیابت از ما حاجت ما را از خدا بخواهد، هر چند اصلاً مشکل ما را ندانند. اگر کسی بتواند مشکلات ما را بر طرف کند آن هم کسی که اقامه ی عدل می کند، اصلاً برای ما قابل تصور نیست.
وی در ادامه تشریح کرد: در هیچ زمانی و هیچ مکانی مشابه زمان حضرت ولی عصر علیه السلام اتفاق نیفتاده؛ اگر هم افتاده از نظر زمان و مکان محدود بوده. چون نظام، نظام اختیار است و با وجود شیطان، مردم اختیار انتخاب دارند و به این اختیار امتحان می‌شوند.
مدیریت مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) تشریح کرد: اگر ما از خدا فرج حضرت را بخواهیم برای این که دوران ناامنی حضرت تمام شود و به حد توان خود رفع ناامنی از امام زمان علیه السلام کنیم، بگوییم ما سختی داریم، اما سختی او مهم¬تر است. خدایا او را از سختی نجات بده. بدیهی است اگر گرفتاری او بر طرف شود، سختی ما هم بر طرف می¬شود. اگر دوستی، عزیزی، آشنایی در سختی و زندان باشد، آب خوش از گلوی ما پائین می¬رود؟! دائم به یاد او هستیم. اگر هیچ کار نتوانیم انجام دهیم دعا می¬کنیم. ما در مورد حضرت دستور داریم که دعا کنیم. دست او بر رفع مشکل من و شما خیلی جاها باز است آینده، شغل، هدایت، رشته مناسب از امام زمان علیه السلام بخواهید. با اعمال خوب خود جلب رضایت حضرت کنید. صدقه بدهید. آن وقت او که این¬ها را ببیند کریم تر از آن است که بگذرد و بر شما دعا نکند.
اجرای نماهنگ، مولودی، تواشیح، مسابقه همراه با اهدا جوایز بین شرکت کنندگان از دیگر برنامه های جشن بود و جشن با پذیرایی و ناهار پایان یافت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*