۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 11756
  • 08 خرداد 1398 - 12:44
  • 147 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری مراسم پرفیض شب های قدر

زمان: ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ رمضان ۹۸ مراسم احیاء شبهای قدردر سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) مشهد با حضور اساتید و طلاب وجمع زیادی از بانوان برگزار شد. مراسم با برپایی نماز جماعت قضا شروع شد و با برگزاری اعمال شبهای قدر وقرائت دعای جوشن کبیر ادامه یافت. حجت الاسلام رجایی خراسانی […]

زمان: ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ رمضان ۹۸
مراسم احیاء شبهای قدردر سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) مشهد با حضور اساتید و طلاب وجمع زیادی از بانوان برگزار شد.
مراسم با برپایی نماز جماعت قضا شروع شد و با برگزاری اعمال شبهای قدر وقرائت دعای جوشن کبیر ادامه یافت. حجت الاسلام رجایی خراسانی استاد حوزه پیرامون دعا و بزرگداشت شبهای قدر سخنرانی کرد .رجایی خراسانی گفت:یکی از درسهایی که از ماه رمضان می شود برداشت کرد بحث نیایش و مناجات است که لذت و طعم آن در ماه مبارک رمضان بیشتر چشیده می شود و این ماه فرصتی است که ما با دعا ارتباط برقرار کنیم زیرا خداوند دعا را عامل خوشبختی ما قرار داده است.خداوند می فرماید :و ما اوصیکم بدعاء
وی تشریح کرد:فکر نکنید دعا کردن و درخواست کردن برای کسانی است که مریض و حوائج دارند بلکه برای کسانی که به لحاظ ظاهری محتاج نباشند به یک اندازه است.کسی که نعمت سلامت و خانه و زندگی و همسر خوب را دارد برای دوام این نعمتهااز دعا نباید غفلت کند .
رجایی خراسانی تصریح کرد: امام حسین علیه السلام می فرمایند:خدا مرگ و کسالت و مریضی را قرار داده تا بندگان به یاد خدا بیفتند پس قبل از اینکه مشکلات و گرفتاریهای شما برخورد کند خدا را زیاد بخوانید.
وی در پایان گفت: یکی از عواملی که باعث می شود دعاهای شما براورده شود احترام به پدرومادر است ودر اجابت دعا نقش آفرینی اهل بیت را فراموش نکنیم.مجلس با مدیحه سرایی و قرآن به سر و پذیرایی از خواهران به پایان رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*