۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آموزش » آموزشی » پذیرش سطح 2
  • شناسه : 11942
  • 26 تیر 1398 - 11:58
  • 191 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه اخلاق با سخنرانی حاج آقای خسروی ویژه طلاب دوره تثبیتی

جلسه اخلاق با سخنرانی حاج آقای خسروی ویژه طلاب دوره تثبیتی

زمان: سه شنبه ۲۵ تیر۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱۱ نشست اخلاقی با موضوع : خودشناسی برای خداشناسی، با حضور حاج آقا خسروی استاد حوزه و دانشگاه درجمع طلاب تثبیتی و اساتید درسالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حاج آقا خسروی توضیح داد: تمام تلاش انبیا برای آگاهی من […]

زمان: سه شنبه ۲۵ تیر۹۸ از ساعت ۱۰ الی ۱۱

نشست اخلاقی با موضوع : خودشناسی برای خداشناسی، با حضور حاج آقا خسروی استاد حوزه و دانشگاه درجمع طلاب تثبیتی و اساتید درسالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
حاج آقا خسروی توضیح داد: تمام تلاش انبیا برای آگاهی من و شما برای دو کلمه است؛ مبدأ و معاد، مبعوث شدند تا ما را از یک حقیقت یعنی خدا آگاه کنند. مبدأ همان معاد است و معاد همان مبدأ است و کسی که از این حقیقت باخبر نباشد از هیچ چیزی آگاه نیست.
وی در ادامه افزود: وقتی معرفت از خدا بیشتر باشد همیشه دوستش داری و عاشق خدا می شوی و گلایه از گرما و سرما و مرگ و… نداری زیرا همه اینها اعتراض به خداست و بخاطر این است که خدا را نشناخته ایم در حالیکه در زبان عادی می گوییم خدا عادل است.
استاد خسروی بیان کرد: ما به دنبال چیزی می گشتیم که همیشه با ما بوده است انسان ها همدیگر را برای خودشان می خواهند . دوست تو آنکسی است که تو را برای خودت می خواهد و دشمن تو آن کسی است که تو را برای خودش می خواهد. هیچ کس دل تو را آرام نمی کند مگر این که دلشان با خدا آرام گیرد. عاقل ها از خوب و بد درس می گیرند اما غافلان حتی از عاقل هم درس نمی گیرند.
وی تشریح کرد: کسی که عرفان به نفس پیدا کرد عرفان به الله هم پیدا می کند. در طول زندگی دنبال یک هدف باشید خودشناسی برای خداشناسی. اگر در صدد معرفت نفس باشید به مقام نفرت از خویش می رسید و شاید با ورود به حوزه علمیه و درس خواندن در حوزه علمیه که بوی دین می دهد باعث شود معرفت نفس پیدا کنید.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*