۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش » فصل نامه ها
  • شناسه : 11971
  • 12 مرداد 1398 - 9:54
  • 110 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه معرفی و بررسی نشریات مدارس علمیه خواهران: «دوفصلنامه یاس نبی»

جلسه معرفی و بررسی نشریات مدارس علمیه خواهران: «دوفصلنامه یاس نبی»

برگزاری دومین جلسه معرفی و بررسی نشریات مدارس علمیه خواهران«دوفصلنامه یاس نبی» دوفصلنامه تخصصی پژوهشهای اسلامی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا«علیهاالسلام» در تاریخ ۹۸/۰۵/۰۹ با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر معین و سرکار خانم دکتر گندم آبادی و مسئولین محترم مرکز پژوهش خواهران سرکار خانم ندری و سرکار خانم زاهدی و مسئولین و همکاران […]

برگزاری دومین جلسه معرفی و بررسی نشریات مدارس علمیه خواهران«دوفصلنامه یاس نبی» دوفصلنامه تخصصی پژوهشهای اسلامی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا«علیهاالسلام» در تاریخ ۹۸/۰۵/۰۹

با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر معین و سرکار خانم دکتر گندم آبادی و مسئولین محترم مرکز پژوهش خواهران سرکار خانم ندری و سرکار خانم زاهدی و مسئولین و همکاران پژوهش مدارس علمیه مشهد، شهرستان جوین و سبزوار در مرکز پژوهش های خواهران حوزه علمیه خراسان واقع در ساختمان مرکز تخصصی طوبی.

 در این نشست، جناب آقای دکتر معین، مسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به لزوم برگزاری این نشست ها به منظور معرفی نشریات مدارس علمیه خواهران، بررسی و نقد ظاهری و محتوایی نشریات، رفع مشکلات و نواقص علمی، ارائه اصول تدوین، تنظیم و انتشار نشریات تخصصی و تبادل اطلاعات و تجربیات در خصوص تولید و نشر مجلات علمی، ابراز کرد: چگونگی هدایت نشریات تجربی مدارس به سمت نشریات علمی-تخصصی از جمله اهدافی است که با برگزاری این جلسات محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه نقد محتوایی برخی مقالات مندرج در نشریات و چگونگی رفع اشکالات و نیز نحوه ی استفاده از آثار پژوهشی طلاب و اساتید جهت چاپ آثار، در این جلسات بررسی می شود، افزود: با عنایت و توجهات ویژه آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و اهتمام حجت الااسلام و المسلمین کندری، معاون پژوهش این حوزه، موفق شدیم مجوز انتشار همه ی نشریات این معاونت را در سطح علمی-تخصصی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنیم.
آقای معین با اشاره به حمایت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان از نشریاتی که دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشته و یا کسب کنند، گفت: هم اکنون برخی از نشریات تخصصی مدارس و نیز برخی نشریاتی که با رویکرد پژوهشی تهیه می شوند، مورد حمایت های معاونت پژوهش قرار گرفته اند.
وی در ادامه به نقد شماره های هفتگانه نشریه یاس نبی پرداخت و اظهار کرد: برای ارتقاء سطح علمی نشریه، می بایست مقالات چاپ شده تلفیقی از مقالات پژوهشگران این مدرسه و سایر محققین مدارس علمیه و دانشگاه ها باشد.
در پایان جلسه، آقای معین، ضمن پاسخگویی به سؤالات حاضرین، از دست اندرکاران نشریه «یاس نبی» تشکر نموده و عنوان کرد که با رفع اشکالات موجود، این نشریه قابلیت دریافت مجوز علمی-تخصصی را دارد.
گفتنی است، دو فصلنامه تخصصی «یاس نبی» به صاحب امتیازی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد از سال ۱۳۹۴ تا کنون در ۷ شماره چاپ شده است. متقاضیان برای دریافت شماره ها و یا ارسال مقاله خود به این نشریه می توانند با شماره ۳۳۴۱۱۲۱۰- ۰۵۱ تماس بگیرند.

 

                                                

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*