۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آموزش » آموزشی » خبریک
  • شناسه : 12004
  • 15 مهر 1398 - 10:15
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه تعامل و هم اندیشی مسولین مدرسه علمیه با خانواده های طلاب

جلسه تعامل و هم اندیشی مسولین مدرسه علمیه با خانواده های طلاب

زمان: یکشنبه ۱۴ مهر ۹۸ جلسه تعامل و همکاری مسولین مدرسه علمیه و خانواده طلاب با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد، مشاور،کارشناس خانواده، استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده  با موضوع رازهای خوشبختی در زندگی مشترک در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. جلسه با تلاوت آیات نورانی کلام […]

زمان: یکشنبه ۱۴ مهر ۹۸

جلسه تعامل و همکاری مسولین مدرسه علمیه و خانواده طلاب با حضور حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد، مشاور،کارشناس خانواده، استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده  با موضوع رازهای خوشبختی در زندگی مشترک در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید آغاز و با خوش آمد گویی مدیریت محترمه مدرسه علمیه حاجیه خانم زندی و توصیه های ایشان به خانواده ها و همسران طلاب جهت همکاری و مساعدت به آن ها در امر تحصیل، ادامه یافت.

چکیده ای از مطالب سخنرانی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین مسلم داوودی ن‍ژاد:

حجت الاسلام داوودی نژاد نگاه مثبت، اخلاق نیک، یادگیری محبت درمانی و راز درمانی و صبر را پنج راز خوشبختی در زندگی مشترک برشمرد.

وی تصریح کرد: برای داشتن یک زندگی خوب نگاه و اخلاق خود را تغییر دهید، محبت درمانی و راز درمانی را بیاموزید و در زندگی صبر داشته باشید. گاه خود را تغییر دهید در این صورت زندگی برای شما شیرین می شود. برخی تصمیم گرفته اند از زندگی لذت ببرند و برخی نیز به دنبال پیدا کردن مشکلات در زندگی؛ این‌گونه است که زندگی هر کدام از این‌ها با یکدیگر تفاوت بسیار دارد؛ بنابراین رفتارها را مثبت ببینید و نگاه خود را تغییر دهید.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأکید پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) نسبت به ابراز محبت به خانواده، گفت: در روانشناسی دینی، کلمات محبت آمیز به دو نوع کلمات روان و کلمات جسم تقسیم می شود که زوجین باید به هر دو نوع این کلمات در ابراز محبت توجه داشته باشند. اگر می خواهید در زندگی شما مودت و رحمت باشد، نگاه خود را عوض کنید و خوبی ها را بنگرید در این صورت اتفاق‌های زندگی برای شما زیبا می‌شود.

وی به زوج های جوان یادآور شد: صبر سه راز دارد از قبیل این که با وجود این که طرف مقابل مقصر است، گذشت داشته باشیم، صبر زیبا باشد و صبر کنیم چون برای این صبر نقشه داریم. برای این که نصیحت شما بر همسرتان تاثیر داشته باشد، عصبانی نشوید، داد نزنید، طولانی نصیحت نکنید و زمان شناس و مکان شناس باشید.

جلسه با مرثیه مداح اهل بیت و اهدا بسته های فرهنگی و پذیرایی به پایان رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*