۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش » نشست های علمی
  • شناسه : 12023
  • 03 آبان 1398 - 11:02
  • 87 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزاری نشست علمی بایسته های پژوهشی صحیفه سجادیه

برگزاری نشست علمی بایسته های پژوهشی صحیفه سجادیه

زمان: ۴شنبه  ۱ آبان ۹۸ – ساعت ۹:۳۰ نشست علمی بایسته های پژوهشی صحیفه سجادیه با حضور حجت الاسلام جواد معین در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) با حضور طلاب، اساتید و کادر برگزار گردید. حجت الاسلام جواد معین با تأکید بر جایگاه این کتاب ارزشمند و دعوت علاقمندان برای تحقیق و پژوهش با محوریت آن، گفت: […]

زمان: ۴شنبه  ۱ آبان ۹۸ – ساعت ۹:۳۰

نشست علمی بایسته های پژوهشی صحیفه سجادیه با حضور حجت الاسلام جواد معین در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) با حضور طلاب، اساتید و کادر برگزار گردید.

حجت الاسلام جواد معین با تأکید بر جایگاه این کتاب ارزشمند و دعوت علاقمندان برای تحقیق و پژوهش با محوریت آن، گفت: مباحثات روزانه بین طلاب، در جهت ایجاد انگیزه و ترغیب آنان به تبلیغ با استناد به کتب ائمه اطهار(ع) موثر خواهد بود.
وی با بیان اینکه لازم است طلاب ساعاتی را در طول هفته به مباحثه صحیفه سجادیه اختصاص دهند، افزود: جلسات مستمرّ پیرامون این کتاب و ارائه حداقل یک یا چند دعا در هر جلسه به صورت موضوعی (اخلاقی، تربیتی) یا به صورت ترتیبی (بررسی فرازهای دعا در هر جلسه) در تبلیغ نیز بسیار کاربرد دارد.
مسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه اساتید با ارائه تحقیقات کلاسی با استناد به صحیفه سجادیه می توانند در ترویج آن بین طلاب تاثیرگذار باشند، ادامه داد: موضوعات پایان نامه، پژوهش های موضوعی و بررسی جلوه های قرآنی در صحیفه سجادیه، پژوهش‌های بلاغی، شناخت بستر سیاسی نیایش ها و همچنین برگزاری سلسله نشست ها همراه با تحقیق و فعالیت پژوهشی و کارگاه های روش تحقیق، می‌تواند در معرفی و تبلیغ این اثر گرانبها تاثیر گذار باشد.
گفتنی است، این نشست با هدف شناخت جایگاه کتاب گرانقدر امام سجاد«علیه السلام» و انس بیشتر مخاطبین و محققین با اثر گهربار صحیفه سجادیه در مدرسه پیروان حضرت زهرا(س) برگزارشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*