۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 12069
  • 23 آبان 1398 - 9:32
  • 117 بازدید
  • ارسال توسط :

نشست اخلاقی امر به معروف و نهی از منکر

زمان: ۴شنبه ۲۲ آبان ۹۸ مخالفت با امر به معروف و نهی از منکر مخالفت با عقلانیت است نشست اخلاقی امر به معروف و نهی از منکر با حضور استاد ارجاعی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی، در جمع اساتید، کادر و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان […]

زمان: ۴شنبه ۲۲ آبان ۹۸

مخالفت با امر به معروف و نهی از منکر مخالفت با عقلانیت است
نشست اخلاقی امر به معروف و نهی از منکر با حضور استاد ارجاعی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی، در جمع اساتید، کادر و طلاب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
ارجاعی اظهار داشت: نبایدامر به معروف و نهی از منکر را که امری عقلی است به مقوله‌های دینی و سیاسی محدود کنیم، مخالفت با امر به معروف و نهی از منکر مخالفت با عقلانیت است زیرا جامعه پذیری شرط حیات اجتماعی بشر است و لازمه حیات اجتماعی او نظارت همگانی را می‌طلبد
وی تصریح کرد:امر به معروف و نهی از منکر یادگرفتنی است و جزء احکام عملی است و برای اجرا است و باید یاد گرفته شود. بنابراین روحانیون، دانشجویان، مدرسان و تمام اعضای جامعه باید نسبت به احیای امر به معروف و نهی از منکر برنامه ریزی جدی و ویژه داشته باشند.
ارجاعی شرایط امر به معروف و نهی از منکر را متذکر و تشریح کرد: شرط اول در این امر این است که امر به معروف و نهی از منکر را بشناسید واصلأ عامل بودن شرط نیست فاعل منکر هم بر او واجب است اگر منکری دید، همان لحظه منکر کند.و شرط دیگر احتمال تأثیر بدهد که مصداق حرکت بر لبه شمشیر است.
وی با بیان اینکه نیاز است در امر به معروف و نهی از منکر از کانون خانواده خودمان شروع کنیم، افزود: می طلبد هر کدام از اعضای جامعه نسبت به وظایف اجتماعی و فردی خویش احساس مسئولیت داشته باشند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی ضمن اشاره به این موضوع که امر به معروف و نهی از منکر امری فطری است، خاطرنشان کرد: شرف و انسانیت جایگاه بلندی است که انسان را نسبت به جامعه مسؤول می کند. باید به ریشه‌یابی علل منکر بپزدازیم تا این مشکل‌ها را ریشه‌ای حل کنیم .بالاترین اولویت امر به معروف در جامعه امر به معروف و نهی از منکر به مسئولان است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*