۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش » نشست های علمی
  • شناسه : 12144
  • 30 آذر 1398 - 12:12
  • 91 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست معرفی  فصلنامه مدرسه

نشست معرفی فصلنامه مدرسه

  زمان: سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸ نام استاد: سرکار خانم فرزانه سعادتی فر سرفصل‌های نشست علمی: ۱ـ تاریخچه فصلنامه ۲ـ هدف فصلنامه ۳ـ  موضوع مقالات فصلنامه ۴- ارائه کنندگان مقالات ۵-  ارزیابی مقالات ۶ـ چاپ مقالات چکیده نشست علمی: به مناسبت هفته پژوهش نشست علمی جهت معرفی دوفصلنامه پژوهشهای اسلامی مدرسه با حضور سردبیر […]

 

زمان: سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸

نام استاد: سرکار خانم فرزانه سعادتی فر

سرفصل‌های نشست علمی:

۱ـ تاریخچه فصلنامه

۲ـ هدف فصلنامه

۳ـ  موضوع مقالات فصلنامه

۴- ارائه کنندگان مقالات

۵-  ارزیابی مقالات

۶ـ چاپ مقالات

چکیده نشست علمی:

به مناسبت هفته پژوهش نشست علمی جهت معرفی دوفصلنامه پژوهشهای اسلامی مدرسه با حضور سردبیر فصلنامه استاد گرامی سرکار خانم فرزانه سعادتی فر در جمع اساتید، کادر و طلاب  در سالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.

استاد نخست جهت ترغیب و تشویق طلاب به بحث پژوهش علمی و نوشتن مقاله نکاتی را بیان نموده و جهت ایجاد انگیزه طلاب ارائه مقالات و چاپ مقالات ایشان در فصلنامه را تأکید کردند.

استاد به زمان آغاز مجله پژوهش های اسلامی با عنوان “یاس نبی” اشاره کردند که  از سال ۱۳۹۴نخستین شماره‌اش را در پاییز و زمستان با هدف انتشار پژوهشهای تخصصی جدید در زمینه مسایل گوناگون اسلامی(فقه، تاریخ، فلسفه، قرآن و…) اشاره کردند و اینکه در آبان ماه سال۱۳۹۶موفق به دریافت شماره شاپا (ISSN 2588-4190) از سوی کتابخانه ملی گردید.

مجله به صاحب امتیازی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، هر دو فصل یکبار(دوفصلنامه)، پژوهش های طلاب مدارس علمیه و مقاله های دیگر پژوهشگران گرامی را از سراسر ایران پذیراست و به زیر چاپ میبرد.

همچنین اشاره نمودند که تاکنون در هشت شماره چاپی مجله، مقاله هایی از حوزویان مدارس علمیه خواهران در استان خراسان رضوی و پژوهشگران دانشگاهی و غیرحوزوی از اصفهان و تهران منتشر شده است.

نحوه تأیید مقالات و ارزیابی آن را بدین گونه اشاره کردند که تمامی مقاله های رسیده، در جلساتی به صورت همگانی و شخصی، توسط استادان و هیات تحریره محترم ارزیابی شده و موارد یا اشکالات احتمالی پس از درج در فرم ارزیابی مقالات، در جلسه ای حضوری یا تماس تلفنی و یا از طریق ایمیل و تلگرام نویسندگانِ مربوطه جهت برطرف سازی، مطرح یا ارسال خواهد گردید و سپس در نوبت انتشار قرار خواهند گرفت.

در ادامه در مورد موضوعات فصلنامه که بیان نمودند از هشت شماره چاپی فصلنامه، سه شماره بنا به مناسبت های ویژه، به یک موضوع پرداخته شد؛ همچون شماره نخست که با رویکرد گردشگری اسلامی منتشر گردید و شماره ششم که با موضوعات برگرفته از نهج البلاغه و شماره هشتم ادعیه اسلامی است به چاپ رسید و شماره نهم که در حال ارزیابی مقالات است حوزه صحیفه سجادیه می باشد. سعی براین است تا این روند با توجه به مناسبت های سال، باز هم از سوی دفتر مجله با فراخوان عمومی تکرار شود.

در خاتمه بیان کردند که انتشار مقاله در مجله، پاداش مادی و معنوی برای نویسنده به همراه دارد و دفتر فصلنامه همچنان پذیرای پژوهش های علاقه مندان به مباحث تخصصی و جدید اسلامی است و پاسخگوی سؤالات طلاب در زمینه ارائه تحقیقات علمی بودند.

در نهایت جلسه تقدیر از شرکت کنندگان در فراخوان مقالات و ارائه کنندگان مقالات چاپ شده در فصلنامه مدرسه جهت تشویق و ترغیب طلاب به ارائه مقاله صورت پذیرفت.

                              

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*