۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش » فرهنگی
  • شناسه : 12223
  • 16 بهمن 1398 - 11:12
  • 90 بازدید
  • ارسال توسط :
نشست بصیرت افزایی با موضوع بزرگداشت دهه فجر و بررسی اندیشه های انقلابی امام خمینی(ره)

نشست بصیرت افزایی با موضوع بزرگداشت دهه فجر و بررسی اندیشه های انقلابی امام خمینی(ره)

زمان: ۱۶ بهمن ۹۸ سخنران: حجت الاسلام و المسلمین فرازی نیا مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی نشست بصیرت‌افزایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین عباس فرازی نیا در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیا بیان […]

زمان: ۱۶ بهمن ۹۸

سخنران: حجت الاسلام و المسلمین فرازی نیا مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی آستان قدس رضوی

نشست بصیرت‌افزایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین عباس فرازی نیا در جمع طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیا بیان داشت: وقتی سخن از وجود و ماهیت می کنیم هر چیزی مبدأ و مقصدی دارد و در این بین جاده‌ای وجود دارد و در این جاده هم راهنما باید باشد.انسان ها از ابتدای خلقت تا کنون به دو دسته کلی؛ مثبت گرا و منفی گرا تقسیم شدند، کسانی که هم از حجت باطنی و هم از حجت ظاهری بهره برده اند مثبت گرایان هستند و افرادی که هیچ یک از این دو را مورد توجه قرار نداده انددر گروه منفی نگرها جای می گیرند،از این‌رو باید گفت:افراد گروه اول یاقوتی و افراد گروه دوم طاغوتی اند.
استاد در ادامه تشریح کرد: همواره و در طول تاریخ طاغوتیان به عنوان جبهه باطل و یا قوتیان به عنوان جبهه حق در حال مبارزه و جنگ بوده اند که در این مبارزه مستمر جبهه حق از طریق حسن خلق و خیر خواهی و…به دنبال جذب افراد جبهه باطل به سمت حقیقت و ارزشها بوده اند اما جبهه باطل و طاغوتیان در صدد از بین بردن و به استعمار در آوردن جبهه حق بوده اند.
حجه الاسلام والمسلمین فرازی نیا اظهار داشت: پیامبر اکرم صلوات الله علیه پرچم دار یاقوتیان و جبهه حق بودند و در این مسیر چند پیام و امتیاز مهم را از خداوند متعال دریافت نمودند.اکنون و در زمان معاصر وظیفه ما حضور در جبهه حق ، آموختن حقیقت ارزشهای اخلاقی و دینی، تعلیم دادن اموزه های اخلاقی به دیگران و تبلیغ و ترویج آنهاست .در این مسیر باید با بصیرت ، اگاهی و جهان بینی کامل پیش رفت تا با توکل بر خداوند متعال به موفقیت دست یافت.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با اتکاء به مکتب اهل بیت(ع) و پشتوانه مردم توانست انقلاب اسلامی را به ثمر برساند، افزود: امروز انقلاب چهل ساله ایران سرچشمه شکل گیری تمدن نوین اسلامی در جهان شده است. با توجه به اینکه رژیم پهلوی جامعه را به ذلت کشانده بود، رهبر کبیر انقلاب اسلامی با یک حرکت بی‌نظیر تحقق مکتب انتظار و زمینه ظهور را در نیم قرن اخیردر بین مسلمانان فراهم کرد.
وی عنایت خداوند متعال، رهبری امام خمینی(ره) و حضور امت حزب الله در صحنه و عشق و علاقه مردم به مکتب اهل بیت(ع) و خون شهدا را از مهمترین عوامل تنومند شدن نهال انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: حفظ روحیه مقاومت و الگوگیری از شهدای بزرگ همچون سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی زمینه را برای اتصال این انقلاب به حکومت مهدوی فراهم می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیا با اشاره به اینکه شناساندن رژیم ستمشاهی و جوّ دوران پیش از انقلاب به نسل جوان ضروری است، افزود: امروز مهمترین وظیفه مردم حفظ بصیرت انقلابی، وحدت و همدلی با هر تفکر و سلیقه سیاسی و حضور در صحنه های نظام است

 

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*