۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » کارگاه ها
  • شناسه : 12834
  • 18 اردیبهشت 1400 - 10:56
  • 71 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه پژوهشی مهارتی«نگارش متون»؛ پیشینه شناسی

کارگاه پژوهشی مهارتی«نگارش متون»؛ پیشینه شناسی

زمان: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ استاد: سرکار خانم حسین پور  سرفصل های ارائه شده: در دومین کارگاه از سلسله کارگاه ها پژوهشی ـ مهارتی نگارش متون در یک جلسه دو ساعته به کارگاه «پیشینه شناسی» پرداخته شد. در این کارگاه با توجه به نیاز پژوهشی طلاب سطح دو  و سه در راستای آشنایی با منابع متون […]

زمان: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

استاد: سرکار خانم حسین پور

 سرفصل های ارائه شده:

در دومین کارگاه از سلسله کارگاه ها پژوهشی ـ مهارتی نگارش متون در یک جلسه دو ساعته به کارگاه «پیشینه شناسی» پرداخته شد. در این کارگاه با توجه به نیاز پژوهشی طلاب سطح دو  و سه در راستای آشنایی با منابع متون مورد نگارش که عبارتند از: پایان نامه، مقاله و تحقیق کلاسی، به طرح مباحث کاربردی در این عرصه پرداخته شد.

از جمله مهمترین مطالبی که لازم بود در زمینه پیشینه شناسی به آن اشاره شود مباحثی از قبیل: تعریف منبع شناسی، فواید، انواع منابع و انواع منابع شناسی، راه های منبع یابی، ویژگی های منبع انتخابی برای انجام کارهای پژوهشی، نمونه هایی از منبع شناسی در موضوعات مختلف طرح شد.

قابل ذکر است که در این کارگاه ها سعی بر این است که تا حد متناسب از توضیحات کلیشه ای کاسته شود و بیشتر به سمت کار کارگاهی سوق داده شود تا از این رهگذر اشکالات و نواقص فعالیت پژوهشی طلاب مشخص شود و بازخورد این مجموعه کارگاه ها به صورت رفع اشکال و افزایش توانمندی ایشان می باشد.

در ادامه نیز به مقوله آشنایی اجمالی با کتابخانه ها و منابع موجود در آن ها اشاره شد که در راستای منبع شناسی مفید بوده است. همچنین با توجه به سیر اصلی کارگاه ها از طلاب در زمینه عناوین انتخابی فعالیت پیشینه شناسی خواسته شد تا نسبت به انجام سایر مراحل از دستیابی آسان و علمی به منابع فعالیت پژوهشی اطمینان حاصل شود.

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*