۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش » کارگاه ها
  • شناسه : 12841
  • 01 خرداد 1400 - 11:12
  • 73 بازدید
  • ارسال توسط :
کارگاه پژوهشی مهارتی«نگارش متون»؛ روش شناسی جمع آوری و پردازش اطلاعات

کارگاه پژوهشی مهارتی«نگارش متون»؛ روش شناسی جمع آوری و پردازش اطلاعات

زمان: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ استاد: سرکار خانم حسین پور سرفصل های ارائه شده: در ادامه سلسله کارگاه های پژوهشی ـ مهارتی، کارگاه های روش شناسی جمع آوری و پردازش  اطلاعات ویژه طلاب سطح دو و سه در قالب دو جلسه معادل چهار ساعت برگزار شد. این کارگاه به نوعی تتمّه سایر کارگاه ها می باشد […]

زمان: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

استاد: سرکار خانم حسین پور

سرفصل های ارائه شده:

در ادامه سلسله کارگاه های پژوهشی ـ مهارتی، کارگاه های روش شناسی جمع آوری و پردازش  اطلاعات ویژه طلاب سطح دو و سه در قالب دو جلسه معادل چهار ساعت برگزار شد.

این کارگاه به نوعی تتمّه سایر کارگاه ها می باشد تا ذهن پژوهشگر را با فضای واقعی تالیفات آشنا نماید و به نوعی سبب افزایش تفکر وی شود.

تحقیق و پژوهش کردن نیازمند توانایی، زمان دار بودن و پشتکار است. زیرا هر مرحله ای خود به مراحل کوچک تری تقسیم می شود که در کل آن تاثیر گذار و گاهی تعیین کننده است.

از مهم ترین، دقیق ترین و زمان برترین مراحل تحقیق، مقوله جمع آوری اطلاعات و در پایان پردازش محتوا می باشد. به این جهت در این کارگاه نبست به تعریف داده، مواد خام و اطلاعات، انواع یادداشت برداری با ذکر اصول و قواعد پرداخته شد و در ادامه به تعریفی از پردازش، شرایط آن اشاره شد.

پردازش به اندازه ای در تالیفات پژوهشی موثر است که عدم دقت در این مرحله ممکن است نتایج تحقیق بر عکس و یا حتی منتج به نتیجه نشود. دراین راستا می توان به دسته بندی پژوهشگران گذری داشت که نوع کار هریک به چه نحو و چه ثمراتی را در پی دارد.

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*