۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فصل نامه ها
  • شناسه : 12900
  • 25 آذر 1399 - 11:26
  • 78 بازدید
  • ارسال توسط :
معرفی دو فصلنامه مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س)

معرفی دو فصلنامه مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س)

زمان: پاییز ۱۳۹۹ وبینار معرفی و  بررسی دوفصلنامه «یاس نبی» مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (علیهاالسلام) مشهد به صورت آنلاین در سامانهlms  به همت اداره پژوهش خواهران با همکاری اداره نشریات علمی با حضور سردبیران و اعضای هیئت تحریریه نشریات مدارس علمیه خواهران برگزار شد. در این وبینار، که دومین جلسه بررسی دوفصلنامه مذکور می‌باشد […]

زمان: پاییز ۱۳۹۹

وبینار معرفی و  بررسی دوفصلنامه «یاس نبی» مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (علیهاالسلام) مشهد به صورت آنلاین در سامانهlms  به همت اداره پژوهش خواهران با همکاری اداره نشریات علمی با حضور سردبیران و اعضای هیئت تحریریه نشریات مدارس علمیه خواهران برگزار شد.

در این وبینار، که دومین جلسه بررسی دوفصلنامه مذکور می‌باشد استاد معین، مسئول اداره نشر و تولیدات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به ارتقای سطح نشریه نسبت به نسخه های قبلی به لزوم برگزاری این جلسات  به منظور معرفی نشریات مدارس علمیه خواهران، بررسی و نقد ظاهری و محتوایی نشریات، رفع مشکلات و نواقص علمی، ارائه اصول تدوین، تنظیم و انتشار نشریات تخصصی و تبادل اطلاعات و تجربیات در خصوص تولید و نشر مجلات علمی، ابراز کرد: چگونگی هدایت نشریات تجربی مدارس به سمت نشریات علمی تخصصی از جمله اهدافی است که با برگزاری این جلسات محقق خواهد شد.

استاد  به نقد شماره های نهم و دهم نشریه یاس نبی که  ویژه  صحیفه پژوهی می باشد، پرداخت و اظهار کرد:  برگزاری جلسات نشست در مدارس از جمله نشست بایسته‌های پژوهشی صحیفه سجادیه که در این مدرسه برگزار گردید و  با خروجی ترغیب طلاب به ارائه مقالات بدین مضمون صورت پذیرفت حائز اهمیت است و اینکه مقالات چاپ شده در نشریه تلفیقی از مقالات پژوهشگران این مدرسه و سایر محققین مدارس علمیه نیز می باشد در ارتقای نشریه تأثیر گذار می باشد.

استاد  معین، ضمن پاسخگویی به سؤالات حاضرین، به برخی نکات جهت پیشرفت علمی فصلنامه اشاره نمودند.

گفتنی است مجله پژوهش های اسلامی با عنوان “یاس نبی” از سال ۱۳۹۴ نخستین شماره‌اش را در پاییز و زمستان با هدف انتشار پژوهشهای تخصصی جدید در زمینه مسایل گوناگون اسلامی(قرآن، فقه، تاریخ، فلسفه و…) منتشر کرد و در آبان ماه سال۱۳۹۶ موفق به دریافت شماره شاپا (۴۱۹۰ـ۲۵۸۸ ISSN) از سوی کتابخانه ملی گردید و تا کنون در ۱۰ شماره چاپ شده است.

این مجله به صاحب امتیازی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(سلام الله علیها)، هر دو فصل یکبار(دوفصلنامه)، پژوهش‌های طلاب مدارس علمیه و مقاله‌های دیگر پژوهشگران گرامی را به زیر چاپ می‌برد. متقاضیان برای دریافت شماره ها و یا ارسال مقاله خود  به این نشریه می‌توانند با شماره ۳۳۴۱۱۲۱۰ـ ۰۵۱ تماس بگیرند.

برای دانلود فایل اینجا کلیک کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*