۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سایر
  • شناسه : 13214
  • 17 بهمن 1400 - 12:56
  • 191 بازدید
  • ارسال توسط :
معرفی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س)

معرفی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س)

مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا  (س) با عنایت پروردگار و توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و با همت حاجیه خانم زندی بزرگ و تعدادی از بزرگان و خیرین در سال ۱۳۴۹ه ش تأسیس شد و کار خود را با برگزاری کلاس های روخوانی قرآن، تفسیر، احکام، عربی ...  آغاز کرد.

مدرسه قبل از انقلاب در فعالیت های سیاسی مانند تظاهرات ها، تکثیر و بخش اعلامیه، جمع آوری کمک های مردمی … شرکت فعالی داشت که حتی این فعالیت ها منجر به تعطیلی مدرسه از طرف ساواک شد و در ایام تعطیل شدن مدرسه کلاس ها در منزل دوستان و متدیین برگزار می شد.
مدرسه بعد انقلاب هم در فعالیت های سیاسی حضور فعالی داشته و در زمان جنگ یکی از مقررهای مردمی برای ارایه خدمات و کمک به رزمندگان و جنگ زدگان بوده است.

در مدرسه از سال ۱۳۵۸  دوره یک ساله طلبگی برای خواهران دیپلم و دوره سه ساله برای خواهران سیکل شروع شد و در کنار این دوره های طلبگی،  کلاس های نهضت سوادآموزی و کلاس های متفرقه (روخوانی و تجوید قرآن، تفسیرقرآن ، احکام، نهج البلاغه،عربی … ) با اساتید مجرب از جمله مرحوم حاجیه خانم زندی در مدرسه برگزار می گردید که تا الان هم برگزاری  این چنین کلاس هایی ادامه دارد.

تا سال ۱۳۷۸ ه ش دوره های طلبگی مدرسه مطابق برنامه های حوزه علمیه قم اجرا می شد و از سال ۱۳۷۸ ه ش  که اکثر مدارس علمیه استان زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان قرار گرفتند، این مدرسه هم جزو اولین مدارسی بود که مصوب مرکز مدیریت شد و از همان زمان تا کنون دوره های طلبگی طبق نظر مرکز مدیریت حوزه خراسان اجرا شده است.

مسئولیت آموزش مدرسه از همان ابتدا با حاجیه خانم فاطمه لاکی  بوده امسال در همایش “بر کرانه طوبی” از طرف معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان از زحمات ایشان به عنوان پیشکسوت در سمت “مسئول آموزش” تقدیر و تجلیل شد.


بحمدلله از سال ۱۳۷۸ ه ش تا کنون که  ۲۱ سال  می گذرد این حوزه بیش از ۳۰۰ طلبه در سطح ۲  فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر ۲۰۰ طلبه در سطح ۲ مشغول به تحصیل می باشند.


در سال ۱۳۹۷ مدرسه مجوز آموزش سطح ( تحصیلات تکمیلی ) را از مرکز مدیریت حوزه خراسان در رشته تبلیغ کسب کرد و از همان سال در مقطع تحصیلات تکمیلی طلبه پذیرش شد و در حال حاضر ۶۰ طلبه در رشته تبلیغ سطح ۳  در پایه اول – دوم – سوم در مدرسه مشغول تحصیل می باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*