برگزاری مراسم ترتیل خوانی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان

زمان: ماه رمضان ۹۸

مراسم ترتیل خوانی در ایام ماه مبارک رمضان با حضور طلاب، اساتید، کادر و عموم خواهران در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار می شود.
وجیهه حقیقی مسئول فرهنگی این مدرسه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان و بهره برداری هر چه بیشتر از از این ماه مراسم قرائت قرآن کریم طبق سنوات گذشته، همه روزه صبح‌ها طلاب ساعت ۷ قبل از شروع کلاس های آموزشی تلاوت یک جزء قرآن کریم و بعد از آن بیان احکام روزه توسط حاجیه خانم لاکی و قبل از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر برای عموم خواهران ترتیل خوانی یک جزء در سالن اجتماعات مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار می‌شود.
وی افزود: سنت حسنه ختم حداقل یک جزء از قرآن در ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است تا در کنار این انس لفظی، در معنا و مفهوم آن نیز بیندیشیم و در این فرصت پیش آمده جان را به نور معارف بی‌بدیلش جلا بخشیم. از این‌رو در مراسم ترتیل خوانی ویژه عموم بانوان حاجیه خانم زندی مدیر مدرسه علمیه به بیان ترجمه و تفسیر هر جزء برای خواهران شرکت کننده می پردازد. حقیقی بیان کرد: بعد از مراسم ترتیل خوانی شرکت کنندکان برای اقامه نماز جماعت ظهر و عصر آماده می شوند.
مسئول فرهنگی مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (سلام الله علیها) در ادامه توضیح داد: بعد از اقامه نماز جماعت کارگاه های مختلف از جمله تدبر در قرآن و کارگاه مهارت های زندگی و آشنایی با مهارتهای شکیبایی و بیان احکام تخصصی بانوان و شرح جامعه کبیره و شرح نهج البلاغه و همچنین برای گروه سنی بزرگسالان آموزش تجوید و قرائت قرآن از دیگر برنامه های این مدرسه می باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *